Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Street View również u nas: Cieszyn, Wisła i Ustroń

Wczoraj Google Polska oficjalnie ogłosiło premierę usługi Street View. Prócz największych miast związanych z Euro, wirtualne spacery można odbyć również po ulicach Wisły, Ustronia i Cieszyna.

Na razie są to wybrane ulice: w Wiśle zwiedzić można Rynek, ul 1 Maja, Bulwar Księżycowy, Park. W Ustroniu wirtualny spacer można odbyć krótkimi odcinkami ulic Daszyńskiego i Grażyńskiego w okolicy ronda, wokół rynku, fragment ul. 9 Listopada. W Cieszynie zaś dostępne są na razie tylko: ulica Graniczna, fragment Katowickiej wraz ze zjazdami, Aleja Jana Łyska i fragment Zamkowej do Mostu Przyjaźni.

Początek zdjęć z Polski na potrzeby usługi Street View zaczęto wykonywać wraz z początkiem lata 2011. Do naszego regionu pracownicy Google dotarli dopiero w październiku. Efekty ich pracy można podziwiać na Mapach Google (informacje na temat usługi Street View dostępne są TUTAJ).

Street View jest funkcją Google Maps i Google Earth, która zapewnia 360° panoramiczne widoki i pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie. Dzięki niej można oglądając miejsca m.in.z takich miast jak Meksyk, Rio de Janeiro, Nowy jork, Paryż, a nawet z Australii czy Antarktydy.

W ramach Street View można obecnie oglądać zdjęcia z ponad 30 krajów na całym świecie. Z funkcji można także korzystać w aplikacji Google Earth i mobilnej wersji Map Google.

Aby obejrzeć zdjęcia Street View na Mapach Google, wystarczy wejść na Mapy i w obrębie konkretnego miejsca przybliżyć je do maksymalnego poziomu. Można też przeciągnąć ikonkę pomarańczowego ludzika “Pegmana” (w lewym górnym rogu tuż nad paskiem powiększania) na Mapy Google - miejsca z niebieskim obrysem zostały sfotografowane w ramach Street View.

Podoba Wam się ta usługa? Jakie miejsca w regionie Waszym zdaniem powinny zostać jeszcze do niej dodane? Zapraszamy do komentarzy.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: