Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla kobiet grają na kieliszkach

To będzie niezapomniany koncert. W ramach Miesiąca Kobiet w Strumieniu będzie można usłyszeć piękne dźwięki płynące z kieliszków. Spokojnie drogie panie! To nie ten dźwięk który znacie stojąc przy zlewie! Specjalnie dla Was zagra zespół Glass Duo.

–...Czego doświadczamy słuchając po raz pierwszy dźwięków szklanej harfy? Jakiej rewolucji doznaje nasze ucho chcące odnaleźć krąg właściwych jej brzmieniu skojarzeń? To, czego szukamy błądzi gdzieś na skraju naszych wyobrażeń o anielskiej muzyce, nierealnym świecie, instrumentach, które słyszy się tylko w snach... – czytamy na oficjalnej stronie zespołu Glass Duo. To jedyny taki duet w Polsce, który gra na szklanej harfie, czy jak kto woli anielskich  organach czyli instrumencie zrobionym z kieliszków. 

Glass Duo tworzą Anna i Arkadiusz Szafrańcowie. Szklana harfa to nie nowość. Artyści wskrzeszają zapomnianą już nieco tradycję sięgającą XII wieku. To jedyny w Polsce duet profesjonalnie uprawiający tę sztukę. W swym repertuarze Glass Duo ma kompozycje mistrzowskie Bacha, Mozarta, utwory Czajkowskiego, Musorgskiego, Bartoka, Chopina i Szymanowskiego...

Glass Duo już w sobotę zagra w Strumieniu. Koncert zorganizowany w ramach Miesiąca Kobiet 24 marca, o godz. 19.00 w auli Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Bilety w cenie 7 zł można kupić przed koncertem.

ZOBACZ JAK GRA GLASS DUO:

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: