Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmiany na policyjnych stanowiskach

W poniedziałek (09.05) w Komendzie powiatowej Policji w Cieszynie odbyła się uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych. Rozkazy o powierzeniu obowiązków wręczono nowemu Naczelnikowi Wydziału Prewencji oraz Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie.

Szef cieszyńskich policjantów, inspektor Jacek Stelmach, powołał podkomisarza Ireneusza Kopca, dotychczasowego Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie. Zastąpi on dotychczasowego naczelnika wydziału podinspektora Marka Nowoka, który awansował na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pszczynie.
Z kolei na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie powołany został do pełnienia obowiązków podkomisarz Łukasz Kwik, specjalista Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi.

Nowy szef cieszyńskiego wydziału prewencji służbę rozpoczynał w 1997 roku jako policjant prewencji cieszyńskiego garnizonu, z którą był związany aż do 2017 roku. W swojej karierze zdobywał wiedzę z zakresu prewencji na stanowiskach służby konwojowej, patrolowo-interwencyjnej oraz jako dzielnicowy. W 2011 roku awansował na stanowisko kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. To specjalista w zakresie prewencji- w cieszyńskiej komendzie przez wiele lat odpowiedzialny był za prawidłową organizację służby oraz zabezpieczenie imprez masowych, w tym choćby za współorganizację zabezpieczenia konkursów skoków narciarskich w Wiśle Malince czy też Święta Trzech Braci w Cieszynie. Służbę prewencyjną „zna od podszewki”. W 2017 roku został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie, gdzie był odpowiedzialny za pion prewencji. Długa droga do objęcia obecnego stanowiska pozwoliła mu poznać charakterystykę tej służby z każdej strony. Ukończył szkolenie specjalistyczne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie podkomisarza Ireneusza Kopca zastąpi podkomisarz Łukasz Kwik, który zaczynał służbę w 2005 roku, kiedy to był policjantem najpierw warszawskich a później bielskich Oddziałów Prewencji Policji. Następnie zdobywał doświadczenie jako policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Komisariacie Policji w Zebrzydowicach oraz cieszyńskiej prewencji. W 2012 roku został awansowany na stanowisko detektywa Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Po pięciu latach, dzięki zaangażowaniu w służbę, awansował na stanowisko specjalisty tego wydziału. Podkomisarz Łukasz Kwik jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Red/.mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-11 08:07:17
tomi71: Kto to pisał? Tu naprawdę trzeba się zastanowić nad logiką autora, a można było to napisać prosto. Nie wiem, może mam słabszy dzień, ale jest to straszny gniot.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: