Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lekcja przyrody - najlepiej w terenie

Grupa prawie sześćdziesięciu dzieci z klas I i II z S.P. 5 w Cieszynie poszła w ślady swych starszych kolegów i koleżanek. W poniedziałek 9 maja wyruszyli na prawie dziesięciokilometrowy spacer na terenie Ustronia.

Przy źródle "Karola" prowadzący wycieczkę Jan Machała z Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie wręczył wszystkim uczestnikom książeczki ze zdobytymi Dziecięcymi Odznakami Turystycznymi „misie”. Przy stanowisku składowania drewna zorganizował natomiast konkurs wiedzy przyrodniczej i krajoznawczej. Zwyciężyła Marlena Tomiczek przed Pawłem Syrokoszem oraz Magdaleną Frangstein i Seleną Luczak.

Wycieczkę nadzorowali opiekunowie szkolni pod kierownictwem Jolanty Sztwiertni-Pobieglo. Uczniowie trafili na wyjątkowo piękną pogodę sprzyjającą wyjściom w teren. - Poszliśmy czerwonym szlakiem spacerowym w odwrotnym kierunku, niż starsi poprzednicy. Nie zabrakło pięknych widoków na obiekty sanatoryjne oraz szczyty Beskidu Sląskiego i Ślasko-Morawskiego – relacjonuje Machała.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: