Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zimowy Puchar Świata... bez śniegu. Inauguracja wróci do Wisły

Już w pierwszy weekend listopada w Wiśle ma odbyć się inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nie chce jednak narażać organizatorów na wydatki związane ze sztucznym naśnieżaniem obiektu, wobec czego... skoczkowie mają skakać na igelicie.

Te dość rewolucyjne propozycje padły na poniedziałkowym (9.05) posiedzeniu FIS-owskiej komisji skoków narciarskich, jednak muszą zostać zaakceptowane na kongresie organizacji zaplanowanym na końcówkę maja - to jednak wydaje się formalnością. - Musieliśmy zmierzyć się z problemem piłkarskich mistrzostw świata FIFA, które rozegrane zostaną w listopadzie. Dlatego rozpoczniemy sezon bardzo wcześnie, zaś po inauguracji w Wiśle oraz zawodach w Ruce będziemy mieli krótką przerwę - wyjaśnia Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata, cytowany przez portal skijumping.pl.

W trakcie inauguracyjnych zawodów skoczkowie będą korzystać z lodowych torów najazdowych, a lądowanie na igelicie ma poprawić ich bezpieczeństwo. W poprzednich latach bowiem dochodziło do wielu upadków na sztucznej i nierównej pokrywie śnieżnej wiślańskiego obiektu.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: