Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna. Kłótnie po zebraniu sołeckim

Nie milkną echa ostatniego spotkania sołeckiego w Istebnej. Sołtys Barbara Juroszek zarzuca wójt Łucji Michałek, że nie dopuściła do głosu przybyłych mieszkańców.

Zebranie rozpoczęło się w niedzielę (8.05) przed 10:00 i nie przyciągnęło zbyt wielu chętnych. - Większość spotkania zajęło wystąpienie Pani Wójt Łucji Michałek dotyczące zasług swojej kadencji. Na pytania mieszkańców Pani Wójt niestety brakło czasu. Mam ogromną nadzieję, że następne tego typu spotkanie będzie odbywało się na zasadzie dialogu i dyskusji - napisała sołtys w mediach społecznościowych.

Michałek zarzuca jej kłamstwo. - Dwa razy prosiłam zgromadzonych uczestników o zadawanie pytań. Jednak Pani sołtys po wystąpieniu wójta nie wyraziła na to zgody. Dzisiaj posuwa się do manipulacji i kłamstwa w przestrzeni publicznej. W jakim celu? Jaką korzyść dla poprawy życia mieszkańców wsi Istebna przynosi to działanie? Stare przysłowie mówi "psy szczekają, karawana jedzie dalej" - przekonuje wójt.

Do zarzutów odniosła się Juroszek. - Szanujmy siebie nawzajem. Czas na pytania jak zwykle był po wszystkich wystąpieniach [Wójta oraz przedstawicieli Policji, Nadleśnictwa i Straży Pożarnej - dop. red.]. Nie oczekujmy zmian ustalonych zasad i wcześniej opublikowanego porządku obrad na potrzeby chwili. Proponuję na kolejnym spotkaniu zorganizowanie relacji online dla przejrzystości zebrań i zapobiegnięciu „obrzucaniem nas błotem” w internecie i używania tak mocnych i przykrych słów jak powyżej - podkreśla sołtys.

Warto też dodać, że wójt wyszła z zebrania wyszła blisko dwie godziny przed zakończeniem. - Z uwagi fakt, że termin zebrania nie był konsultowany z wójtem, z powodu służbowego wyjazdu do Warszawy, nie mogłam uczestniczyć w całym posiedzeniu, wobec tego zastąpił mnie wicewójt - zaznacza Michałek.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-10 09:19:48
Ar--Ai: PiS od zawsze miał i wciąż ma suwerena głęboko w doopie, ktoś jest zdziwiony sytuacją w Istebnej?
2022-05-10 10:24:10
oxjas1: Istebna to PiS w pigulce.
2022-05-10 11:12:03
GusGus: Chyba przesadzacie. Chyba nie jest aż tak źle. Nie słyszałem na przykład, żeby Pani Wójt zarządziła np. reasumpcję głosowania.
2022-05-10 14:25:29
AntyklerForte+: racja, chyba nawet nie zwyzywała od kanalii nikogo
2022-05-10 15:04:20
ciotka matylda: Pani wójt niczym premier czy Glapa mówi tylko po to aby mówieniem zająć czas. Z tego wodolejstwa nie wynika nic oprócz samouwielbienia i straszenia,że jak ,,przyjdo une to wszystko zabioro i doprowadzo Polskę do ruiny,,! Zastanawiam się coś takiego ważnego ma do załatwienia w stolicy,że najzwyczajniej w świecie pokazała swoim ziomalom środkowy palec? Czyżby zaczęła już kampanię wyborczą u boku Prezesa Wszystkich Prezesów na kolejnej miesięcznicy? Pogońcie tą paniusię bo doprowadzi waszą gminę do ruiny niczym prezes stadniny koni w Janowie! Macie taką możliwość,dobrze o tym wiecie!
2022-05-10 20:13:14
miriam11: A nie mogła powiedzieć spokojnie, jak jej szef, ZAMKNIJCIE ZDRADZIECKIE MORDY!!!! .????i każdy by wiedzioł co mo robic ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: