Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zima i horror na drogach

Z utęsknieniem wszyscy czekali na jej przyjście. Dziś w powiecie cieszyńskim była szczególnie dokuczliwa. Zima. Choć jutro zaczyna się ta astronomiczna, dziś już mocno dała się we znaki. Biały puch paraliżuje drogi, a kierowcom puszczają nerwy...

Jeszcze kilka dni temu każdy z utęsknieniem wypatrywał płatków śniegu. Na trop białego puchu, wybrał się też Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL zobacz „No i gdzie on jest?”. Dziś na brak śniegu od Istebnej po Strumień nie można narzekać, a zima dała się we znaki szczególnie kierowcom. 

Intensywne opady śniegu w naszym regionie zaczęły się po południu, tym samym na drogach rozpoczął się horror. – Około godz. 16.00, kiedy śnieg zaczął intensywnie padać i tym samym zalegać grubą warstwą na drogachtworząc błoto pośniegowe, rozdzwoniły się telefony. Dzwonili uczestnicy kolizji i wypadków oraz kierowcy, którzy utknęli w korkach za pojazdami, które nie potrafiły sobie poradzić na śliskich wzniesieniach  – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. – Odnotowaliśmy 21 kolizji i dwa wypadki drogowe . W obu przypadkach ofiarami byli piesi. Do potraceń doszło w Mnichu na ul. Wojska Polskiego i w Brennej na ul. Góreckiej. Obu poszkodowanych przewieziono do szpitala. Przyczyny wypadku bada Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie – dodaje asp. Rafał Domagała.

Policjanci nie tylko zabezpieczają miejsca wypadków drogowych czy kolizji. Pomagają również kierowcom, których samochody ugrzęzły w śniegowych zaspach. W takich przypadkach dbają też o płynny ruch pojazdów. – Policjanci również monitorują stan dróg i wzywają administratorów do wywiązywania się z zimowego utrzymania nawierzchni – posypywania solą czy piaskiem – dodaje asp. Rafał Domagała. 

Na drogach jest naprawdę ślisko. – Należy pamiętać, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, to najważniejsza zasada zimowej jazdy –  kwituje asp. Rafał Domagała.

Na naszym facebookowym fanpage-u zapytaliśmy jak warunki drogowe w waszych miejscowościach. – „Pług?? w Chybiu chyba tego nie znają...” pisze Joasia Wizner. „W Istebnej bardzo sympatycznie :) Trochę posypuje, ale to dobrze!” donosi Tadeusz Papierzyński. Michał Strzałkowski „Jechałem dzisiaj za pługiem w Ustroniu. Ślisssssssssssssssko!”. Beata Pucharska „droga Katowice - Pszczyna i dalej na Strumień to jakaś porażka, owszem pług jechał jeden ale tylko jechał nic nie odśnieżał ... Jedzie się średnio 3 godz w korkach...”, rady udziela Wojciech Burkot „Jakbyś musiała znowu jechać to lepiej od Strumienia do DK81 i wiślanką do samych katowic, zdecydowanie lepsze warunki”. Aurel Pasterny „Ja widziałem małe pługi w Cieszynie na chodnikach. Jeden nawet przestawił "transoprtera" na awaryjnych, bo przejechać nie mógł ;]”, Magdalena Kukuczka PŁUGI ZACZNĄ JEŹDZIĆ JAK STOPNIEJE :/ :/ CZEŚĆ I CHWAŁA CHŁOPAKOM Z PUŃCOWA,KTÓRZY WYDOSTALI MÓJ SAMOCHÓD Z ROWU:)

Jeden z internautów napisał również do nas, że na drodze Skoczów - Brenna na wysokości wiaduktu nad S1 (koło stacji kontroli pojazdów ) doszło do awarii autobusu . Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo, lecz tiry miały problem z przejazdem i tworzyły się korki.

Dziękujemy też za zdjęcia i informacje przesyłane na kontakt24@ox.pl! Piszcie jak drogowa sytuacja w waszej miejscowości! ZOBACZ WIĘCEJ NA www.kontakt24.ox.pl

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: