Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zatrzymali złodzieja

Wczoraj (20.05.2020) około godziny 13.50 na terenie jednego z osiedli w Cieszynie złodziej, wykorzystując nieuwagę pracowników jednej z firm, ukradł sprzęt ogrodniczy wart 3000 zł.

Zgłoszenie dotyczyło kradzieży dmuchawy należącej do jednej z firm ogrodniczych. Do przestępstwa doszło w trakcie, gdy pracownicy firmy wykonywali prace związane z pielęgnacją zieleni na terenie osiedla.

- Dzielnicowi, których dyżurny jednostki skierował na miejsce, wykorzystując znajomość terenu natychmiast natrafili na ślad prowadzący do sprawcy zdarzenia. Szybko też ustalili jego dane i miejsce zamieszkania. Po chwili zapukali do drzwi jego mieszkania. 35-letni mężczyzna na początku rozmowy wypierał się kradzieży, jednak po chwili przyznał się i został zatrzymany – opisuje rzecznik prasowy cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik

Policjanci odzyskali skradziony sprzęt wart ok.3000 zł, który sprawca zdążył wywieźć już w inne miejsce. Podejrzany przyznał się do przedstawionego zarzutu i grozi mu nawet pięć lat więzienia.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-21 17:16:21
Andrzej Dupa: chwila moment - łapanie złodziei to od zawsze bodaj jedno z najbardziej podstawowych zadań policji, co takiego więc dzieje się w tej instytucji, że o wykonaniu takiej elementarnej czynności informuje rzecznik? może powinien także przedstawiciel nauczycieli informować, że Jasiu nauczył się tabliczki mnożenia, wysłannik piekarzy chwalić się, że upiekli dobry chleb, może reprezentant taksówkarzy, że dowieźli klienta na miejsce? - a może z t ą policją jest coś nie halo??...
2020-05-21 20:18:48
asd88: Szkoda nie księdza....
2020-05-21 20:19:37
asd88: Szkoda że nie księdza
2020-05-21 20:29:26
politykier: krzysio+, zgodnie z wytycznymi z oszCZERSKIEJ zaczyna szczuć na Policjantów. Już księża nie wystarczają. Jak to brzmiało? Wraz z budową DEMOKRACJI walka klasowa narasta... Zaznaczam, swoiście przez oszCZERSKĄ rozumianej demokracji...
2020-05-21 20:31:41
politykier: Gratulacje dla funkcjonariuszy za udaną akcję, Policja panuje nad sytuacją, a przestępcy życzymy adekwatnego ukarania.
2020-05-22 09:12:11
vis: Komunikat rzecznika prasowego jest formą prewencji i ma za zadanie uświadomić społeczeństwu że należy zachować ostrożność , a także jest przekazem dla amatorów cudzej własności, że Policja jest skuteczna. Podstawowym zadaniem Policji jest właśnie prewencja, zapobieganie przestępstwom, a ściganie sprawców przez Policję jest następstwem popełnienia czynu zabronionego i wynika z kpk. Jestem przekonany Andrzejku że jak ci się twoja Dupa zapali to pierwsze kogo będziesz wzywał na pomoc będzie Policja do której odnosisz się z nieuzasadnionym brakiem należnego szacunku.
2020-05-22 10:58:30
wyśmienity cwaniaczek: KURDE to jest chyba nasz wikary ?????? z tyłu jak 2 krople wody
2020-05-22 12:55:22
Andrzej Dupa: aha, forma prewencji mówisz vis - czyli tak jak nagrywanie spotkań senatora Burego przez cywilnych tajniaków albo stłamszenie w zbitą grupę protestujących przedsiębiorców w Warszawie i zdezynfekowaniu ich gazem łzawiącym... rozumiem... a ja myślałem, że to forma marketingu i PR-u po brutalnych atakach opozycji na policjantów wykonujących jedynie rozkazy... w takim razie może ty, a może rzecznik (a może ty jesteś rzecznikiem?) pochwali się jeszcze jak dobrze pracuje w Cieszynie komórka do zabezpieczania opozycji poprzez jej inwigilację, i jak dużo gazu zgromadzono do dezynfekcji lokalsów? p.s. a z tą "skutecznością policji" to chyba jakaś pomyłka, bo z tego co wiemy z oficjalnych danych w przypadku wielu przestępstw jest śmiesznie niska...;)
2020-05-22 14:39:45
vis: A co ma twój wpis wspólnego z tym tematem?
2020-05-22 15:18:00
Andrzej Dupa: jak to co??... to odpowiedź na twój wpis, o działalności policji, prewencji, skuteczności, przestępcach i ich łapaniu - ale skoro ci mało, to jeszcze podpowiem na temat przez ciebie wywołany, że jest całą grupa sprawców i przestępstw, których policja nie chce, nie umie czy też nie może ścigać, i żaden kpk policjantów w tych przypadkach dziwnym trafem nie rusza - za to owszem, w Warszawie rzucili się cała hordą na grupę protestujących, choć tylko sami policjanci dziś twierdzą, że mieli do tego prawo - podobnie to policja zwróciła się do sanepidu o ukaranie grupki bodaj dziesięciu artystów, co "ośmielili się" zgodnie z wszelkimi obowiązującymi zasadami przejść w proteście przed Sejmem - nie wiem ile masz lat, może nie pamiętasz, ale Milicja Obywatelska też łapała złodziei, karała kierowców mandatami itp, ale zapamiętana została jako uzbrojona formacja mundurowa na służbie reżimowej władzy, nie społeczeństwa (p.s. chyba nawet sami policjanci się śmieją kiedy czytają, że ogłoszenia rzecznika odstraszają złodziei od kradzieży - więc na przyszłość dwa razy pomyśl nic klikniesz enter)
2020-05-22 18:47:11
politykier: krzysio = wyśmienity cwaniaczek = Andrzej Dupa, rozpoznajesz gościa pseudo "Wikary" ? Zatem jesteś z tych, co z nim mają do czynienia... już wszystko wiadomo... Nie wnikajmy, co lub kogo z nim dzielisz, lub dowozisz...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: