Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

To nie był wilk...

Wilki w Gminie Hażlach? – pytał Wójt Grzegorz Sikorski, publikując w mediach społecznościowych zdjęcie, nadesłane mu przez mieszkańców. Na zdjęciu widać sporej wielkości stworzenie, które przez część osób zostało uznane za wilka. Głos w sprawie zabrali przedstawiciele Nadleśnictwa Ustroń i Koła Łowieckiego „Brzezie”.

O wilkach w ostatnich latach mówi się sporo. Jest to gatunek chroniony, którego populacja wzrasta. Wokół tego drapieżnika narosło również sporo mitów, budzi wśród ludzi duży strach. Czy jednak populacja wilka w regionie wzrosła tak bardzo, że drapieżnik pojawił się w Gminie Hażlach? - Wczoraj wieczorem otrzymałem takie zapytanie wraz ze zdjęciem. Oglądam, powiększam i powiem szczerze, że nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Zdjęcie przesłałem do Nadleśnictwa Ustroń oraz Koła Łowieckiego "Brzezie" aby pomogli rozstrzygnąć: wilk czy pies – napisał w mediach społecznościowych Grzegorz Sikorski, pytając o zdanie internautów. Większość osób w komentarzach jednoznacznie wskazywała, że jest to spory pies, nie brakowało jednak głosów, że mamy styczność z samotnym wilkiem, który zawędrował w okolice zabudowań.

Jak sylwetkę ze zdjęcia zidentyfikowali specjaliści? – Nadleśnictwo Ustroń i Koło Łowieckie jednoznacznie wskazały, że jest to pies. Jak wyjaśnili: sylwetka jest inna niż u wilka, bardziej wyglądem przypomina rasy Malamut lub Husky – wyjaśnia Sikorski. Tak więc możemy być spokojni, wilki do Hażlacha nie dotarły. Przypominamy również, że wilki to stworzenia, które unikają kontaktu z człowiekiem, częściej można spotkać ślady ich obecności, niż samą watahę.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-21 14:58:50
jahu: Wilk to pożyteczne zwierze, dla człowieka nie jest zagrożeniem. Wilk żywi się głównie szkodnikami ogrodów i pól uprawnych - sarnami
2020-05-21 18:56:59
: To jest malamut. Husky są mniejsze.
2020-05-22 01:56:46
Gigi13: No przecież to przerosniety zająć :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: