Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowa radna z Zamarsk złożyła ślubowanie

W związku z rezygnacją Klaudiusza Zawady z mandatu radnego, w Zamarskach konieczne było przeprowadzenie wyborów uzupełniających. Zaplanowane zostały na 17 maja 2020 roku. Zgłosiła się tylko jedna kandydatka w związku z czym nie było konieczności przeprowadzania głosowania.

20 maja 2020 roku odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Hażlach, którą przeprowadzono w zdalnym trybie obradowania. Jednym z punktów obrad było ślubowanie nowej radnej, wyłonionej spośród mieszkańców Zamarsk. Zgodnie z kalendarzem wyborczym 17 maja 2020 roku wyznaczono wybory uzupełniające, których przeprowadzenie było konieczne ze względu na rezygnację poprzedniego radnego. 

- W okręgu wyborczym nr 14 utworzonym dla wyboru Rady Gminy Hażlach w wyborach do Rady Gminy Hażlach, które dotyczyły obsadzenia 1 mandatu, Gminna Komisja Wyborcza w Hażlachu zarejestrowała 1 kandydata na radnego – czytamy w Obwieszczeniu Gminnej Komisji Wyborczej w Hażlachu. W związku ze zgłoszeniem tylko jednej kandydatki nie było konieczności przeprowadzania głosowania i powoływania obwodowej komisji wyborczej – w związku z tym, że liczba zarejestrowanych kandydatów jest równa liczbie wybieranych radnych (…) głosowania nie przeprowadza się, a za radnego uznaje się następującego kandydatak: Szczypka Grażyna – podsumowuje hażlaska Gminna Komisja Wyborcza.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, związanymi z sytuacją epidemiczną, podczas ślubowania na sali znajdowała się nowa radna, przewodniczący rady i osoby z biura rady. Pozostali mogli brać udział w obradach i zobaczyć ślubowanie zdalnie – przed komputerem. Nowa radna ma 53 lata i jest pracownikiem Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-22 10:56:41
wyśmienity cwaniaczek: BACZNOŚĆ !!!!!!! do koryta ........ MARSZ !!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: