Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zagrożenie powodziowe coraz mniejsze

Od rana w całym regionie notuje się silne opady deszczu. Sytuacja powodziowa powinna się jednak ustabilizować, chociaż wciąż strażacy mają sporo pracy.

- Od wczorajszych godzin porannych odnotowaliśmy 208 zdarzeń. Na chwilę obecną nasze działania w głównej mierze dotyczą udrażniania przepustu i wypompowywaniu wody z zalanych piwnic - mówi nam st.kpt. Michał Pokrzywa z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

Jedno z groźniejszych zdarzeń strażacy zanotowali w Ochabach Małych przy ul. św. Marcina. - Doszło do przerwy w wale rzeki Wisły, ponieważ brakowało zasuwy. Woda przedostająca się przez tę przerwę w wale zalała jeden budynek. Nasze działania polegały na zatamowaniu tej wyrwy przez ustawienie worków przy pomocy ciężkiego samochodu  technicznego z Bielska-Białej i obłożeniem budynku workami z piaskiem. Zagrożenie to zabezpieczało 7 zastępów Straży Pożarnej - komentuje rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Cieszynie.

W regionie doszło także do zalania dróg. Mowa o ulicach Skoczowskiej i Szkolnej w Dębowcu, ul. Bażanowickiej w Ogrodzonej, ul. Głównej w Pruchnej, ul. Simoradzkiej w Ochabach i ul. Nierodzimskiej w Godziszowie.

Co więcej, w Międzyświeciu przy ul. Rozdroże rzeka Bładnica groziła zalaniem dwóch budynków w jej pobliżu. Strażacy dowożą tam worki z piaskiem ze strażnicy OSP w Skoczowie.

Co ważne, prognozy pogody są optymistyczne. - Na wszystkich wodowskazach widnieją trendy malejące - mówi st.kpt. Michał Pokrzywa. Pomimo tego we wszystkich punktach pomiarowe wskazują stany ostrzegawcze lub alarmowe, jednak z tendencją spadkową.

O zagrożeniu powodziowym pisaliśmy także w poniższych tekstach:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-23 21:23:42
kukulkhan: Mam pytanie? Kto redaguje oraz rozpowszechnia publikacje z takimi błędami stylistycznymi. Polska język trudna język!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: