Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ile powodziowych interwencji strażaków?

Intensywne opady deszczu, które trwają od kilku dni, zaowocowały zagrożeniem powodziowym. Oznacza ono sporo pracy dla strażaków. Ile interwencji podjęli już w regionie?

- Wczoraj, mniej więcej od godziny 7:00 odnotowaliśmy 93 interwencje. Informacji, na jakich rzekach są przekroczone stany jeszcze nie mamy. Wczoraj i dziś w nocy mieliśmy stany alarmowe, ale gdzie zostały one przekroczone będziemy wiedzieć kilka godzin - mówi nam st. kpt. Michał Pokrzywa z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

Jakiego typu są to interwencje? - Głównie są to działania polegające na udrożnieniu przepływu wody, ukierunkowaniu jej, aby nie zalewała domów, wypompowywania wody z piwnic. Oprócz tego wczoraj, w Lesznej Górnej mieliśmy osuwisko - skarpa się osunęła na długość 100 metrów i szerokość 10 metrów, ale nie zagrażała dwóm budynkom, które znajdowały się w odległości 50 metrów od osuwiska. W Koniakowie na Ochodzitej woda wyrwała część osuwiska z nieczynnej trasy narciarskiej, która zjechała na drogę i ją zablokowała. Tam działaliśmy przy pomocy pięciu zastępów, dwóch koparek i droga została udrożniona. Do tego utworzyliśmy barierę z 250 worków z piaskiem - dodaje rzecznik powiatowych strażaków. O zdarzeniach w Lesznej i Koniakowie pisaliśmy tutaj - LINK.

Jak informuje nas Dorota Havlíková z magistratu w Czeskim Cieszynie, na Olzie został przekroczony 3 stopień zagrożenia powodziowego. W parku Adama Sikory powstaje zapora piaskowa. 

Jeśli macie zdjęcia zalanych miejsc, osuwisk, powalonych drzew, czy innych zagrożeń - wyślijcie je na adres redakcja@ox.pl wraz z informacją, gdzie zostały zrobione. Będziemy informować o utrudnieniach na bieżąco.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: