Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńskie pomniki przyrody plastycznie

Uczniowie cieszyńskich szkół podstawowych mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Poznajemy Poniki Przyrody w Cieszynie” zorganizowanym przez Komisję Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski. Skorzystały z niej 3 placówki. Najlepszy prace, które oglądać można w Bibliotece Miejskiej, nagrodzono dyplomami i nagrodami książkowymi.  

 W konkursie od samego początku, czyli od 10 lat, uczestniczy SP nr 2. Pozostałe dwie szkoły, których uczniowie nadesłali prace na tegoroczną edycję to nr 1 i 4. W poprzednich latach placówek tych było, jak zauważył organizator konkursu Jan Machała, znacznie więcej. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się we wtorek 21 maja w cieszyńskim Ratuszu.

 - Przyroda jest jedną z najpiękniejszych rzeczy na Ziemi. Niestety nie szanujemy tej przyrody tak, jak by należało. Wszyscy wiemy o dużej plamie odpadów na Pacyfiku, która jest większa od Polski, wiemy o tym, że musimy odpowiednio obchodzić się ze śmieciami i zadbać o to, co mamy na co dzień. I cieszę się, że wy potraficie dostrzec to piękno przyrody, że znaleźliście czas, pomysł na to, żeby te prace zrobić - mówił podczas wręczania dyplomów Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Krzysztof Kasztura dziękując organizatorom za przygotowanie konkursu i nauczycielom za przyjście z uczniami. - Tych prac nie będziemy chować do szuflady, wszyscy mogą je obejrzeć w Bibliotece Miejskiej. I zachęcam przede wszystkich do obcowania z przyrodą - dodał. I zaprosił też chętnych chcących doskonalić swój warsztat do korzystania z zajęć plastycznych organizowanych w Domu Narodowym. Prowadzący konkurs Przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK natomiast zachęcał do zwiedzania przyrodniczych ścieżek edukacyjnych wyznakowanych na terenie naszego powiatu.

Uczestniczący w uroczystej gali wręczania dyplomów Aleksander Dorda, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Cieszyn dodał, że w zeszłym roku Rada Miejska zwiększyła ilość pomników przyrody - Jest w Cieszynie równo sto drzew pomnikowych. Możecie więc wybierać z całej okrągłej setki.

 Dyplomy i nagrody przyznawano w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-IV i V-VIII. Oprócz podiumowych miejsc w każdej kategorii przyznano też po 3 wyróżnienia, a ponadto w kategorii starszej 3 nagrody specjalne PTTK. Protokół z wynikami znajdziemy tutaj.

(indi)

 

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-23 17:30:32
donekT: A na drzewach zamiast liści będą.........
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: