Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: powstanie wieża przekaźnikowa?

Temat wieży przekaźnikowej, która ma powstać w okolicach wzgórza zamkowego w Cieszynie, nadal wywołuje emocje. Od Gabrieli Staszkiewicz, burmistrzyni nadolziańskiego grodu, otrzymaliśmy informację o podjętych przez nią działaniach. Jakich rozstrzygnięć możemy się spodziewać?

O sprawie pisaliśmy wcześniej tutaj - LINK. Jak przypomina Gabriela Staszkiewicz, o postępowaniu w sprawie wieży, które toczyło się od 2017 roku, burmistrzyni dowiedziała się w kwietniu br. - Podczas wielu spotkań i rozmów z mieszkańcami oraz przedstawicielami mediów, zadeklarowałam, że zrobię wszystko aby uchronić naszą cenną przestrzeń i zabytkowy obszar miasta. Moje pierwsze decyzje dotyczyły przeprowadzenia kontroli dokumentacji i procedury wydawania decyzji administracyjnej dla tej inwestycji. Aby zapobiec podobnym sytuacjom na przyszłość, zdecydowałam, że wprowadzę zmiany organizacyjne dotyczące rozpatrywania wniosków w sprawie warunków zabudowy i inwestycji celu publicznego - zaznacza włodarz miasta. 

Jak dodaje Staszkiewicz, odbyło się także spotkanie z przedstawicielami inwestora oraz wykonawcy. Uczestniczyła w nim także burmistrzyni Czeskiego Cieszyna Gabriela Hřebačková oraz przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna Remigiusz Jankowski. - Podczas spotkania przedstawiłam argumenty, które miały pokazać Inwestorowi, że wybrana przez niego lokalizacja stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Sportowej nie wpisuje się w zabytkowy i turystyczny charakter Cieszyna oraz kładzie się „cieniem” na wizerunek firmy mającej w swojej strategii społeczną odpowiedzialność biznesu. Istotnym argumentem były kwestie związane z naszym położeniem na granicy i możliwymi działaniami, które mogą podjąć społeczności lokalne obydwóch części Cieszyna - zapewnia burmistrzyni Cieszyna. 

Efektem rozmów było zapewnienie inwestora, że przedstawi propozycje nowych lokalizacji wieży. Ponadto, do czasu znalezienia rozwiązania prace przy budowie instalacji przy ul. Sportowej nie będą prowadzone.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-23 14:34:38
Halos: Jestem ogromnie ciekaw jakie to też zmiany organizacyjne wprowadziła Pani Burmistrz do toku rozpatrywania wniosków o WZ, skoro są one ściśle określone ustawą o Planowaniu i Zagospodarowaniu Przestrzennym?
2019-05-23 16:28:42
tom lem: Przedstawiając takie argumenty ".... które miały pokazać Inwestorowi, że wybrana przez niego lokalizacja stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Sportowej nie wpisuje się w zabytkowy i turystyczny charakter Cieszyna" można jedynie stanąć pod arcydziełem architektury 300 m dalej przy, ul, Łącznej - kominem cieszyńskiej ciepłowni.
2019-05-23 17:21:39
john: "zabytkowy i turystyczny charakter Cieszyna" lubię takie humorystyczne artykuły. Myślę ,że to dobry temat na kabaret.
2019-05-23 22:52:05
st1234: BRAWO PANI BURMISTRZ !!!!!!!
2019-05-23 22:53:17
st1234: BRAWO PANI BURMISTRZ !!!!!!!!!!!
2019-05-24 08:45:02
Halos: Tak na prawdę, to jedyna nadzieja w dobrej woli Inwestora. Nikt i nic mu nie zabroni tej wieży zbudować w tym miejscu.
2019-05-24 10:47:23
Roman Andrzej Śniady: Cieszyńska Inicjatywa Obywatelska EKOlogiczny Cieszyn https://www.facebook.com/CIOEkologicznyCieszyn/?modal=admin_todo_tour
2019-05-24 11:34:08
doler: Brawo Pani Burmistrz. Klamka jeszcze nie zapadła ale idzie sprawa w dobrym kierunku.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: