Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policja apeluje: kierowco, zwolnij

Dziś (23.05) w kilku miastach śląska Policja będzie przeprowadzać kaskadowy pomiar prędkości. W związku z tym mundurowi apelują o ostrożność i stosowanie się do przepisów drogowych.

- Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych - informuje asp. Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Działania Policji mają mieć charakter prewencyjny, jednak ci, którzy dopuszczą się mocnego naruszenia przepisów, nie unikną konsekwencji. Dziś akcja będzie prowadzona w Będzinie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Myszkowie, Pszczynie, Tychach i Żywcu.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych - kończy rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: