Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie: W sobotę 25 maja Festiwal PZKO w Trzyńcu

W najbliższą sobotę w trzynieckiej Werk Arenie (ul. Frydecka 850) odbędzie się po raz 28 Festiwal PZKO – największa impreza Polaków na Zaolziu zrzeszonych w Polskim Związku Kulturalno-Oświatowym. Jej pierwsza edycja miała miejsce w 1953 roku. Od pewnego czasu odbywa się co cztery lata na przemian w Trzyńcu i Karwinie-Frysztacie.

 

 - Warto przyjechać na nasz Festiwal, żeby spotkać się z nami, Polakami żyjącymi tu, po tej stronie Olzy. Żeby zobaczyć, że ta strona Olzy to nie tylko piwo i ser. Żeby zobaczyć, jak żyjemy, jak działamy. A gwarantujemy dobrą zabawę - mówi, specjalnie dla Czytelników ox.pl, prezes ZG PZKO Helena Legowicz.

Zabawa faktycznie zapowiada się dobrze - program jest bardzo bogaty i bardzo różnorodny. Wystąpią zespoły taneczne PZKO, artystyczny zespół gimnastyczny „Gimnaści” z Wędryni, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, a gwiazdą wieczoru będzie „Lake Malawi” zespół z Trzyńca, który podczas tegorocznego Konkurs Piosenki Eurowizji piosenką „Friend of a Friend” reprezentował Republikę Czeską, zajmując jedenaste miejsce.

 Więcej informacji o Festiwalu PZKO można znaleźć na stronie wydarzenia

 (ÿ)

źródło: ox.pl
dodał: ÿ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: