Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jakie stany wód? Gdzie Przekroczono stany alarmowe?

Chociaż wczoraj (22.05.2019) stany rzek wydawały się wysokie, to jednak nikt nie spodziewał się aż takiego przyrostu wody. W związku z intensywnymi opadami deszczu, które wciąż utrzymują się w regionie, spowodowały, że w większości rzek zostały przekroczone już stany alarmowe.

Chociaż wczoraj (22.05.2019) stany rzek wydawały się wysokie, to jednak nikt nie spodziewał się aż takiego przyrostu wody. W związku z intensywnymi opadami deszczu, które wciąż utrzymują się w regionie, spowodowały, że w większości rzek zostały przekroczone już stany alarmowe.

Zgodnie ze stanem na godzinę 7:00 (czwartek rano – 23.05.2019) Olza przekroczyła stan alarmowy o ponad metr. Stan alarmowy to 230 cm wody, aktualnie jej wysokość to 312 cm. Warto zauważyć, że utrzymuje się trend rosnący, w związku z czym, sytuacja może jeszcze się pogarszać.

W Skoczowie podobnie wygląda sytuacja w przypadku Wisły. Stan alarmowy wynosi 260 cm, z kolei rzeka ma już wysokość 317 cm. Tutaj również utrzymuje się trend rosnący.

W Górkach Wielkich podniósł się stan w Brennicy. Tutaj stan alarmowy został przekroczony o 8 cm, jednak zaobserwowano już trend malejący.

W Ustroniu  (Obłaziec) Wisła przekroczyła stan alarmowy o 28 cm, jednak znów można zaobserwować trend malejący.

W samym mieście Wisła, rzeka o tej samej nazwie przekroczyła stan alarmowy o 4 cm. Tutaj jednak sytuacja może się pogarszać, gdyż obserwuje się trend rosnący.

W Wiśle Czarnem Biała Wisełka przekroczyła stan alarmowy o 6 cm, jednak obserwuje się już trend malejący.

W przypadku Czarnej Wisełki i rzeki Olzy, na wysokości Istebnej, nie zostały osiągnięte jeszcze stany alarmowe.

 

Stany rzek można monitorować tutaj.

 

JŚ/ oprac. na podstawie IMGW

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-23 12:49:45
krzysztof.mm: póki co najbardziej w tym kraju podmoczne są doopska PiSowsko-biskupiej ekipy rozpanoszonej przy budżetowym korycie - szambo obłudy i kłamstwa wybiło, smród się poniósł na cały świat
2019-05-23 13:41:41
krzysztof.mm: w tym kontekście zrozumiałe staja się te oto słowa: ⛪w Krakowie odbyło się posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego. Wziął w nim udział m.in. Mateusz Morawiecki. "Módlmy się, by ten deszcz przestał teraz padać" - powiedział premier Polski.⛪
2019-05-23 16:55:15
donekT: W całym niewątpliwie tragizmie sytuacji przynajmniej jeden fakt wydaje się dla konkretnej jedynie PO-słusznej linii politycznej optymistyczny, DONALD ma zbyt dobre warunki do lądowania. Zatem niech Matka Tęczowa czy Mohomat LGBetek (czy do kogo tam się modlą) interweniują czym prędzej w powstrzymanie tego żywiołu.
2019-05-23 17:50:25
jasper: Najlepiej stworzyc strefe rozancowa wzdluz Wisly i Olzy, coby stan wody sie nie podniosl. Efekt murowany !!
2019-05-23 18:03:40
jasper: http://niepoprawni.pl/polecanka/w-rezydencji-abp-leszka-slawoj-glodz-gdansk-przy-ulicy-brzegi-28-wrzesnia-2013-r Tutaj tez jakby po ulewnym deszczu. Nawet „swiete” miejsce nie zostalo zaoszczedzone...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: