Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygraj książki

Mamy dla Was książki. Wystarczy, że weźmiecie udział w naszym konkursie.

„Niezawinione śmierci” (Wydawnictwo Rebis, 2010) to autobiograficzna powieść Williama Whartona, amerykańskiego pisarza znanych z takich bestsellerów jak „Ptasiek”, „Tato” i „Spóźnieni kochankowie”. Inspiracją do napisania tej książki była tragedia, która spotkała pisarza – śmierć córki, zięcia i dwóch wnuczek. Mimo tych okropności Wharton pozostaje po stronie miłości do świata i afirmacji życia.

Aleksander Sołżenicyn należy do najpopularniejszych rosyjskich pisarzy ubiegłego wieku. W 1970 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla za trzytomowy „Archipelag Gułag” ilustrujący bezmiar okrucieństwa ZSRR. Dla naszych czytelników mamy jego powstałą w 1968 roku powieść: „Oddział chorych na raka” (Wydawnictwo Rebis, 2010). Kanwą powieści stały się doświadczenia autora, który po pobycie w łagrze przeszedł operację usunięcia nowotworu, a potem nawrót choroby i jej ostateczne ustąpienie. „Oddział chorych na raka” – jako alegoria państwa totalitarnego – był zakazany w ZSRR, po raz pierwszy ukazał się drukiem na Zachodzie.

„Islandzkie zabawki. Zapisy z wyspy wulkanów” (Wydawnictwo Pascal, 2010) to szalenia osobiste spojrzenie na Islandię autorstwa Mirosława Gabrysia. Nie przypadkiem książka ukazuje się w serii „Mój prywatny ślad”. Mirosław Gabryś – cieszynianin – w roku 2005 potrzebuje dystansu do świata i swojego życia, dlatego wyjeżdża do Islandii. W książce napisanej w formie pamiętnika zapisuje swoje obserwacje o Islandii, przy okazji poszukując samego siebie.

Chcecie wygrać, którąś z książek? Wystarczy, że do 20 sierpnia (godzina 12:00) przekonacie nas o tym w komentarzach pod tą wiadomością (czekamy na wypowiedzi, którą z książek chcecie przeczytać i dlaczego). Najciekawsze wpisy nagrodzimy.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: