Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyciek gazu na remontowanym odcinku Frysztackiej

W poniedziałek (18.03.2019) tuż przed godziną 22 w Cieszynie na ulicy Frysztackiej pojawiły się zastępy straży pożarnej. Wszystko za sprawą wyczuwalnej woni gazu, dochodzącej z jednego z wykopów. Na szczęście zagrożenie było niewielkie, a sytuacja została szybko opanowana.

Zgłoszenie dotyczące wyczuwalnej woni gazu wpłynęło o godzinie 21:46. Zapach dochodził z ogrodzonego i oznakowanego wykopu. Miejsce zdarzenia to remontowany odcinek ulicy Frysztackiej w Cieszynie, wykopy były prowadzone w związku z pracami remontowymi wspomnianego odcinka.

Po przybyciu zastępów strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia – stwierdzono wyczuwalny zapach gazu ziemnego, dochodzącego z instalacji gazowej w oznakowanym i ogrodzonym wykopie. Przeprowadzono pomiar czujkami, który wykazał, że w okolicy jednego metra od wspomnianego wykopu znajduje się niewielka zawartość gazu ziemnego – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy cieszyńskiej PSP.

Na miejscu rozstawiono kurtyny wodne i sprawdzono okoliczne studzienki i piwnice. Tam pomiary nie wykazały obecności gazu ziemnego – stężenie gazu w okolicy wykopu było naprawdę niewielkie. Na miejsce zadysponowano pogotowie gazowe, które zajęło się uszczelnieniem miejsca wycieku – informuje Pokrzywa.

W związku z niewielką obecnością gazu w powietrzu tylko w niewielkiej odległości od wykopu ewakuacja mieszkańców z okolicznych budynków nie była konieczna. Sytuacja została szybko opanowana a miejsce, z którego ulatniał się gaz, zostało uszczelnione.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: