Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wiślica: co dalej z mauzerami?

Początkiem 2020 roku sporo mówiło się o odpadach porzuconych w regionie. W większości przypadków były to mauzery i beczki z substancjami chemicznymi szkodliwymi dla środowiska naturalnego. W związku z tymi zdarzeniami gminy stanęły przed problemem związanym z ich usunięciem. W Skoczowie w październiku odbył się już drugi przetarg związany utylizacją tych substancji.

Porzucone w regionie odpady to spory problem zarówno dla gmin, jak i dla strażaków, czy mieszkańców okolicy. W przypadku rozszczelnienia zbiornika i wycieku może dojść do skażenia gleby. Zgodnie z aktualnymi przepisami, to na gminie w takiej sytuacji ciąży obowiązek usunięcia odpadów. Nie można jednak zrobić tego we własnym zakresie – odpady muszą być odpowiednio zabezpieczone i zutylizowane przez firmę,posiadającą stosowne uprawnienia. To niestety wiąże się z kosztami. Koszty z kolei są pokryte z kasy gminny, czyli nas wszystkich...

W przypadku Skoczowa odbył się już pierwszy przetarg na usunięcie odpadów. Niestety, przedsięwzięcie przewyższa możliwości finansowe gminy - 1 października 2020 roku unieważniono postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na usunięcie i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych, nielegalnie magazynowanych na terenie gminy Skoczów, sołectwo Wiślica (…) z uwagi na to, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Z uwagi na powyższe dnia 7 października 2020 roku ogłoszono kolejny przetarg – wyjaśniał Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko w sprawozdaniu, przedstawionym radnym.

Czy ty razem uda się znaleźć korzystną ofertę okaże się niebawem. Aktualnie odpady wciąż znajdują się w Wiślicy, zostały odpowiednio zabezpieczone przez strażaków.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-23 18:54:13
: donuś nie krępuj się, to twoja wioska, wygarnij z grubej rury bełkotu sołtysowi i radnym
2020-10-24 07:28:05
inigo: Socjalistyczne państwo jak zwykle walczy dzielnie z problemami, które samo stworzył! Rachunek za odbiór śmieci z domów prywatnych wzrósł już 7 razy - tak rządzić to każdy potrafi!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: