Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: uratowali mężczyznę

W środę (14.04) przed godz. 19:00 do dyżurnego wiślańskiej policji zadzwoniła kobieta, która po rozmowie z mieszkańcem Wisły byłą zaniepokojona jego stanem zdrowia. Telefonowała z województwa świętokrzyskiego.

- Kobieta oświadczyła, że prowadziła rozmowę telefoniczną z znajomym, który mieszka w Wiśle. Podczas rozmowy z nią mężczyzna wypowiadał się nielogicznie, jednak zgłaszająca wykluczała, żeby mógł być on pod wpływem alkoholu. Niestety nie znała ona adresu, a jedynie imię i nazwisko 70-latka, którego życie najprawdopodobniej było zagrożone. Mężczyzna, jak się okazało, na co dzień mieszkał sam i nie utrzymywał kontaktu z rodziną – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Dyżurny ustalił prawdopodobne miejsca zamieszkania 70-latka i skierował tam policjantów z zespołu patrolowego. Od momentu zgłoszenia do pojawienia się policjantów w mieszkaniu mężczyzny minęło zaledwie kilka minut.

- Mundurowi weszli do otwartego domu, gdzie zastali przytomnego jeszcze mężczyznę. Po krótkiej rozmowie i zaobserwowaniu objawów, mundurowi stwierdzili, że najprawdopodobniej mężczyzna doznał udaru mózgu. Natychmiast na miejsce został skierowany zespół pogotowia ratunkowego – dodaje Pawlik

Udzielający pomocy ratownicy medyczni zabrali poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-16 10:53:08
1234567890: Brawo dla tej Pani
2021-04-16 12:54:35
TYRRANOZAURR: Mało kto umie zachować się tak odpowiedzialnie, łatwiej nam przechodzić obojętnie obok zamiast pomagać. Brawo dla tej Pani - postawa godna naśladowania. Także brawo dla służb mundurowych za odpowiednie potraktowanie zgłoszenia.
2021-04-27 21:07:20
dxi: Zeby czasem w szpitalu chlopa nie wykonczyli
2021-05-11 09:00:24
Szantrapa: Jak trafił na neurologię do Cieszyna to na bank nie ma z nim kontaktu, ma już zapalenie płuc i stan jest beznadziejny, a bezczelne doktorki telefonicznie oświadczą, że rodzina ma go sobie zabrać do hospicjum.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: