Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: Przygnieciony walczył o życie

To gorące dni dla beskidzkich ratowników górskich. W ostatnich dniach pomagali aż 11 poszkodowanym, m.in. w Wiśle na Kamiennym, gdzie doszło do wywrotki quada, a jego kierowca walczył o życie.

Jak informuje Beskidzki GOPR, w ostatnich dniach ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR udzielali pomocy 11 osobom poszkodowanym w 9 zdarzeniach.

Najczęściej pomocy potrzebują osoby, które zabłądziły lub są nieodpowiednio przeszkolone i przygotowane do uprawiania turystyki górskiej:

- Głównymi przyczynami 6 wypraw i akcji ratunkowych w rej. Babiej Góry i Pilska było: zabłądzenie w trudnych warunkach atmosferycznych, nieodpowiednie wyposażenie, brak umiejętności uprawiania turystyki górskiej w warunkach zimowych – informują ratownicy.

Do poważnego wypadku doszło w sobotnie (02.12.2023) popołudnie na Kamiennym w Wiśle.

- Na torze off-roadowym jeden z kierowców quada w wyniku wywrotki został przygnieciony przez pojazd. Doszło u niego do niewydolności krążeniowo-oddechowej. Dzięki szybkiej reakcji kolegów i niezwłocznie podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nastąpiło przywrócenie czynności życiowych – relacjonują goprowcy.

Na miejsce przybyli ratownicy dyżurni z SR Wisła, którzy przejęli czynności ratunkowe oraz zabezpieczyli termicznie poszkodowanego. - Ratownicy wspólnie ze strażakami PSP Ustroń przetransportowali mężczyznę do miejsca przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego w Miasto Wisła – informują ratownicy z Beskidzkiego GOPRu.


Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-12-05 14:38:57
bolo 5064: Cześć.Taką akcję ratunkową za rozmyślne narażanie się na niebezpieczeństwo,powinien opłacić z własnej kieszeni.Czym jest jazda na torze off-road w takich warunkach pogodowych,proszeniem się o wypadek.Brawa dla kolegów za umiejętności ale uważam że sam poszkodowany powinien ponieść konsekwencje . Mówię oczywiście o finansowych.Dlaczego ja podatnik mam płacić za durnia który specjalnie się naraża. Pozdrawiam.
2023-12-05 16:28:30
Artur_z_bažin: identyczna słowo w słowo informacja na kilku portalach - w szkole dawali za to po łapach i pytali "który od którego"
2023-12-06 12:26:20
Chciwy Marian: Ten przynajmniej wybrał tor off-roadowy, zrobił tylko sobie krzywdę, jednak swoją zabawą nie naraził na szwank innych. Gorzej jest z niektórymi posiadaczami wysłużonych starych gratów, którzy zachęceni śliską nawierzchnią "driftują" na drogach publicznych narażając innych na skutki swojej głupoty. Oczywiście prym tu wiodą posiadacze m-ki BMW, a raczej tego co w ich pojazdach z tej marki pozostało.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: