Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wieloletni unijny budżet przesunięty? Parlament przyjmuje rezolucję Olbrychta

W środę (13.05) podczas brukselskiej sesji Parlament Europejski podjął rezolucję dotyczącą planu awaryjnego dotyczącego wieloletniego budżetu Wspólnoty. Za opracowanie tego aktu odpowiadał cieszyński europoseł Jan Olbrycht.

Obawiamy się, że nowe Wieloletnie Ramy Finansowe 2021-2027 (zwane potocznie wieloletnim budżetem lub perspektywą finansową - dop. red.) nie będą gotowe z powodu narastających poważnych opóźnień, dlatego wzywamy Komisję Europejską do zaproponowania planu awaryjnego - napisał na Facebooku polityk.

Na czym miałby polegać ów plan? - Zgodnie z Traktatem, budżet pierwszego roku nowej perspektywy stanowi powtórzenie budżetu roku poprzedzającego. Dlatego też walczyliśmy o to, by ten budżet był tak duży jak się tylko da, co w przypadku braku uzgodnień pozwoliłoby ustabilizować sytuację i gwarantowało wystarczające środki. Teraz nakłaniamy Komisję Europejską do planu B. Gdyby się okazało, że rządy nie mogą się ze sobą porozumieć, a po uzgodnieniu uzyskać zgody Parlamentu, to wtedy trzeba będzie poinformować beneficjentów, czyli uczelnie, samorządy, wszystkie możliwe instytucje o tym, jakie będą obowiązywać przepisy i jakie środki będą dostępne - wyjaśniał w rozmowie z naszym portalem Jan Olbrycht w grudniu ubiegłego roku.

Warto w tym miejscu wyjaśnić, że rezolucja jest aktem prawnym zawierającym stanowisko Parlamentu Europejskiego w określonej sprawie. Tekst omawianego dokumentu został opracowany przez Olbrychta i przyjęła go parlamentarna Komisja Budżetowa - za głosowało 37 jej członków, jeden był przeciwny, a troje wstrzymało się od głosu:

Pełny tekst przyjętej rezolucji dostępny jest tu - LINK

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-16 11:52:52
krzysztof.nm: Olbrycht pisze rezolucje Parlamentu Europejskiego, a tymczasem niejaki Sasin z Wołomina, ps. "Listonosz", na polecenie KC Partii na nowogrodzkiej zorganizował w Polsce nieodbyte wybory
2020-05-16 12:40:54
tom lem: ... faktycznie na czasie, toby się zgadzało, Olbrycht napisał te stare pieczki w grudniu, teraz UE częstuje kompotem z suszu ;-))) nie dość że wybitne, to jeszcze prorocze.
2020-05-16 22:45:47
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Tak nieodbyte z powodu Grodzkiego
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: