Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Od 20 maja nie kupisz "mentoli"

Od środy (20 maja 2020) w życie wchodzi zakaz sprzedaży papierosów mentolowych. Jest to wynik wprowadzenia unijnej dyrektywy, która ma na celu ograniczenie problemu, jakim jest uzależnienie od nikotyny i chorób z tym związanych. W związku ze zmianami w prawie palacze „mentoli” już od kilku miesięcy mają problem z ich zakupem.

Całkowity zakaz sprzedaży papierosów mentolowych wchodzi w życie 20 maja 2020 roku. Zakaz sprzedaży „mentoli” nie dotyczy jednak podgrzewaczy tytoniu, cygar i cygaretek mentolowych oraz olejków do papierosów elektronicznych. Nie kupimy już jednak zwykłych papierosów mentolowych lub popularnych „klików”.

Zakaz ma związek z wejściem w życie unijnej dyrektywy. O nowych regulacjach mówi się już od kilku miesięcy, a sklepy stopniowo przygotowują się już na nowe ograniczenia. Niektórych marek papierosów mentolowych nie można kupić już od kilku miesięcy, a sklepy wyprzedają „resztki” – od jakiegoś czasu nie otrzymujemy już dostaw papierosów mentolowych. Zakaz jeszcze nie wszedł w życie, u nas zostały jednak tylko pojedyncze paczki. Klienci pytają, nie wszyscy są świadomi zmian. Zauważyliśmy, że na papierosy mentolowe częściej decydują się kobiety i to one najczęściej są zdziwione, gdy tłumaczymy, czemu wybranych papierosów już nie ma – dowiedzieliśmy się w jednym ze sklepów.

Zgodnie z badaniami statystycznymi papierosy mentolowe stanowią prawie 30% rynku. Czy faktycznie wycofanie ich z obrotu sprawi, że część osób zdecyduje się zrezygnować z nałogu? – zauważamy różne reakcje. Część osób faktycznie nie kupuje innych papierosów i wychodzi z niczym, większość jednak decyduje się na papierosy klasyczne z mniejszą ilością nikotyny, czyli tak zwane „lighty”, bądź też kupuje dowolne inne – dowiadujemy się w sklepie. Zgodnie z informacjami, uzyskanymi od osób, sprzedających olejki do papierosów elektronicznych, dużo osób pyta ostatnio o możliwości z tym związane.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-16 16:37:55
Antykler Forte: za to bez przeszkód można kupować na plebaniach i pod kościołami "gościa niedzielnego", o wiele bardziej szkodliwe od mentoli paskudztwo, no ale wiadomo... spodziewana wzmożona akcja nacisku sprzedażowego na owieczki, bo parę tygodni wirusa starczyło by "gościu" zaczął się krztusić i dławić, modlitwy redakcji nie pomagają
2020-05-16 20:04:54
politykier: "Gość Niedzielny"??? Czy to nie czasem właśnie w redakcji tego tytułu wypromowała się Eliza Michalik, chluba linii światopoglądowej krzysia+ Antykler Forte, na którą tak krzysio+ lubi się powoływać???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: