Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: znowu „alfa”

Kolejne zatrzymanie dilera w regionie. W Ustroniu policjanci znaleźli ukryte w samochodzie narkotyki. 30-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających.

To kolejne zatrzymanie dilerów narkotykowych w regionie – niedawno pisaliśmy o dwóch dilerach zatrzymanych w Kaczycach , o zatrzymaniu w Zbytkowie

Policjanci kryminalni z Ustronia zatrzymali mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który w samochodzie przewoził ukryte narkotyki.

- W trakcie jednej z nocnych służb policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Ustroniu czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. W trakcie patrolu zwrócili uwagę na osoby ukrywające się w samochodzie, który był zaparkowany w mało widocznym miejscu. Kryminalni postanowili sprawdzić podejrzane zachowanie osób znajdujących się w Subaru.
Podczas interwencji od razu wyczuli charakterystyczny zapach narkotyku o nazwie alfa. Mężczyzna przebywający w aucie był zdezorientowany, tak jak towarzysząca mu kobieta.
W związku z policyjną kontrolą nie potrafili logicznie wytłumaczyć swojego postępowania, a tym bardziej zapachu wydobywającego się z pojazdu. Twierdzili, że nie posiadają przy sobie żadnych nielegalnych przedmiotów ani substancji – relacjonuje oficer prasowy cieszyńskiej KPP, podkomisarz Krzysztof Pawlik.

Stróże prawa nie dali się zwieść, choć podczas sprawdzenia samochodu na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało w porządku.

- W efekcie policjanci znaleźli sporą ilość narkotyków, które ukryte były w specjalnej skrytce pod tunelem środkowym w samochodzie. Po przebadaniu substancji okazało się, że w plastikowym woreczku było ponad 100 gramów śmiertelnie niebezpiecznego narkotyku o nazwie alfa – informuje Pawlik.

Po zebraniu materiału dowodowego zatrzymany 30-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie przed oblicze cieszyńskiej prokuratury. Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mu zarzut wprowadzania do obrotu substancji zabronionych.

Na wniosek policjantów i Prokuratury Rejonowej w Cieszynie sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi do nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-29 17:17:53
w.s.b: Skoro o Alfie mowa to co ze sprawą ciał w Bielowicku? Szybko wszystko wyciszono...
2024-03-30 00:58:42
Marx.: Brawo oni, niech jeszcze zdelegalizują coca-colę i wafle w czekoladzie.
2024-03-30 08:12:21
szamot: Ciekawe ze w Bielowicku sprawa ucichła.!! Może komuś to nie na rękę żeby to bardziej nagłośnić !!
2024-03-30 11:55:09
Artur_z_bažin: Jeśli do kogoś mieć pretensje że "sprawa ucichła" to do dziennikarzy lokalnych którym się najwidoczniej nie chce tematem zająć.
2024-03-30 13:38:22
miriam11: Każdy chce żyć
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: