Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podejrzani o przemyt i posiadanie narkotyków

13 marca, w związku z uzyskanymi w trakcie czynności operacyjnych informacjami, policjanci cieszyńskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie i przemyt narkotyków.

Pierwszy z zatrzymanych, 42-letni mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w Kaczycach. - Tam, policjanci podczas obserwacji zauważyli, jak opuszczał teren posesji i kierował się w stronę przejścia granicznego. Na widok policjantów i sygnał do zatrzymania podjął próbę ucieczki, ale nieskuteczną. – informuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Mundurowi szybko go dogonili i obezwładnili. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim ponad 20 gramów metaamfetaminy. 42-latek miał przy sobie jeszcze inne przedmioty- wagę, ponad 30 tysięcy koron czeskich, dodatkowe opakowania na narkotyki oraz imitację pistoletu i gumową amunicję – dodaje Pawlik. To nie wszystko, okazało się, że jest również poszukiwany przez policję z Czech.

Szybko też zatrzymano jego kolegę. Kierowca skody, 33-letni obywatel Czech, miał przy sobie również narkotyki. W odróżnieniu do poprzednika była to niewielka ilość metaamfetaminy, Mężczyzna został również zatrzymany. - prawo w tym wypadku jest konsekwentne i surowe- posiadanie nawet jednego grama narkotyków jest karalne – podkreśla rzecznik.

Przeszukano także pomieszczenia użytkowane rzez podejrzanego gdzie policjanci zabezpieczyli dodatkowo elementy i substancje mogące służyć do produkcji narkotyków.
42-latek usłyszał zarzuty związane z posiadaniem i przemytem narkotyków, jak również uczestniczeniem w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych, które przewoził przez polsko-czeska granice w obu kierunkach. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Drugi z zatrzymanych 33-latek usłyszał zarzuty związane z posiadaniem i przemytem narkotyków- w jego wypadku, z uwagi na niewielką ilości substancji zabronionych, górna granica kary to 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Pawlik.

red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: