Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybił szybę i ukradł… kwiatki

Bynajmniej nie był to zdesperowany małżonek, który zapomniał o rocznicy… W poniedziałek (25.03.2024) do cieszyńskiego kwiatomatu włamał się 40-latek. Chciał sprzedać bukiety, by mieć na alkohol.

W miniony poniedziałek policjanci z Cieszyna otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do znajdującego się w Cieszynie… kwiatomatu.

- Sprawca wybił w nim szybę i ukradł nie jeden, a dwa bukiety kwiatów o wartości 215 złotych. Działając w ten, a nie inny sposób, wyrządził szkody, których naprawienie będzie kosztować 800 złotych… - relacjonuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej Komedy Powiatowej Policji.

Włamywacz miał pecha, bo świadkiem zdarzenia był policjant bielskiego CBŚP, który miał dzień wolny. - Natychmiast postanowił działać i do wsparcia wezwał mundurowych z Cieszyna. Na miejsce szybko skierowany został patrol interwencyjny. Policjanci krótko po zdarzeniu zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione bukiety. 40-latek był pod wpływem alkoholu, a kwiaty ukradł, bo… chciał zarobić na alkohol – informuje Pawlik.

Jak się okazało, sprawca nie po raz pierwszy popełnił przestępstwo przeciwko mieniu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 40-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, kara ta może być zwiększona o połowę.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-27 12:05:52
Hejo: Taaak, a tam w Zakładach Karnych elektorat PO zawsze z 3/4 POparciem w wyborach wśród osadzonych, ciekawe czy zdąży zagłosować w najbliższych wyborach na swoich...
2024-03-27 14:10:52
suski: Cóż hejciulu, złodziej złodzieja pierwszy rozpozna i dlatego PiS nie miał nigdy szans w wyborach w ZK. Dla choćby średnio kumatych to proste. Ale ciekawie się dopiero zrobi jak się więzienia kolesiami dojnej zmiany zaczną zapełniać. Taki na przykład minister Zero, w jednej celi z kilkoma co go nie lubią. Wyobrażasz sobie? Mokra plama. Stąd pewnie ich wyborcze hasło "Będziemy razem". Nadzieja na duże wspólne cele.
2024-03-27 14:21:45
suski: Sranda musi być, ale żeby aż taka? Zbigniew Z. pseudonim "Zero" uciekał do Brukseli przed prawem i sprawiedliwością. Musiał się jednak ewakuować bo tam po polsku nie mówią. No i czapa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: