Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odzież strażacka na każdą pogodę – jakie opcje są dostępne?

Strażacy wykonują swoją pracę przez cały rok, często w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Jednak są sposoby pozwalające nieco zwiększyć komfort podczas pełnienia obowiązków. Jakie ubrania dla strażaków są dostępne na rynku?

Praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów. Do ich zadań należy także branie udziału w różnych treningach i szkoleniach, konserwacja sprzętu, pełnienie dyżurów i wiele innych codziennych obowiązków. Ze względu na fakt, że większość z tych czynności wymaga ruchu, bardzo ważne jest wybieranie odpowiednich ubrań. Które z nich są najwygodniejsze?

Koszulki strażackie – na lato i na zimę

Strażak powinien mieć w swojej szafie zapas koszulek bawełnianych. Są to bardzo praktyczne części garderoby, które nadają się zarówno na chłodniejsze dni, jak i na upały. W wersji letniej dostępne są czarne i piaskowe koszulki strażackie polo z krótkim rękawem, na których można umieścić haft z logo. Natomiast w wersji zimowej można znaleźć T-shirty z długim rękawem.

Wygodny polar na chłodniejsze dni

Każdy strażak, który musi pełnić swoje obowiązki w plenerze, z pewnością doceni komfort, jaki daje polar MPD. Taka kurtka zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury, jest przy tym bardzo lekka, wygodna i łatwa w konserwacji. Funkcjonalny polar powinien posiadać łatwo dostępne kieszenie. Musi też być regulowany za pomocą ściągaczy – ta funkcja będzie szczególnie przydatna podczas wietrznej pogody.

Odzież termoaktywna dla strażaków – niezbędna do pracy w okresie zimowym

Zimą strażacy często pełnią swoje obowiązki na zewnątrz, przez co są narażeni na bardzo niskie temperatury. W takich warunkach niezwykle przydatna jest bielizna termoaktywna. Nowoczesne materiały zapewniają komfort termiczny i nie powodują nadmiernego pocenia się. Taka bielizna jest też bardzo lekka, wygodna i nie krępuje ruchów. W sprzedaży dostępne są np. Koszulki i spodnie termoaktywne z materiałów trudnopalnych. Oferowane są również termoaktywne skarpety, chusty oraz czapki.

Kurtka strażacka sztormiak – niezastąpiona podczas pracy w deszczu

Spędzanie wielu godzin na deszczu wymaga odpowiedniego ubioru. Jednym z ważniejszych jego elementów jest funkcjonalna, wodoodporna kurtka.  Strażacki sztormiak został zaprojektowany jako zabezpieczenie przed rzęsistym deszczem oraz wiatrem. Dzięki podklejonym szwom można liczyć na wysoki stopień wodoodporności. Taka kurtka stanowi część umundurowania często wykorzystywanego podczas akcji ratowniczych. Jest więc wyposażona w odpowiednie oznakowanie oraz odblaskowe elementy zapewniające strażakowi bezpieczeństwo po zmroku.

Strażackie czapki z daszkiem – ochrona przed słońcem i deszczem

Obowiązki strażaka wiążą się nie tylko z ekspozycją na zimno, ale także z wielogodzinną pracą w pełnym słońcu. Takie warunki wymagają odpowiedniej ochrony. Bardzo przydatne są wówczas praktyczne czapki z daszkiem, które pozwalają osłonić twarz, przed palącym słońcem. Najlepsze będą modele, posiadające możliwość regulacji i optymalny kształt. Dzięki temu można lepiej dopasować je do siebie.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: