Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: uchwała podjęta z opóźnieniem

Na ostatniej sesji Rady Miasta Ustroń radni podjęli uchwałę w sprawie wystosowania apelu dotyczącego realizacji projektu znanego jako pętla wiślańska.

Sama treść uzasadnienia podjętej w czwartek (26.09) uchwały jest dość ciekawa. - Z zaniepokojeniem przyjmujemy doniesienia o przedłużających się procedurach przetargowych, ograniczeniach zakresu inwestycji przy realizacji projektu oraz o możliwych opóźnieniach rozpoczęcia prac budowlanych, co może skutkować utratą dofinansowania - czytamy w dokumencie (można go pobrać tutaj - link).

Jak pisaliśmy niedawno (tutaj), inwestycja ma być realizowana w całości, gdyż zostało zwiększone dofinansowanie unijne oraz pojawiły się dodatkowe środki z budżetu państwa.

Dlaczego więc uchwała z apelem została podjęta dopiero teraz? Warto zauważyć, że jest to dokument, którego treść jest zbieżna ze złożonym w sierpniu projektem uchwały trzech ustrońskich radnych: Wincentego Janusa, Sławomira Haratyka oraz Pawła Sztefka (pisaliśmy o nim tutaj - link). Jak się jednak okazało, uchwała nie znalazła się w porządku obrad sesji z dnia 29.08 br., gdyż uznano, że taki apel warto podjąć razem z miastem Wisła.

W związku z faktem, iż potwierdzono realizację inwestycji i apel obu miast nie jest potrzebny, sierpniową uchwałę radnych Janusa, Haratyka i Sztefka należało zgodnie z przepisami podjąć teraz lub najdalej na następnym posiedzeniu samorządowców.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-01 18:46:07
Ebenezer: A Wisła też podjeła czy się spóźniła?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: