Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowoczesne szkolenie strażaków

Strażacy z ośmiu jednostek OSP w gminie Jasienica szkolili się w gaszeniu pożarów i taktyk działań ratowniczo-gaśniczych.

Szkolenie dla strażaków odbyło się w Łodygowicach. W zajęciach wykorzystano mobilną komorę ogniową a prowadzone były przez instruktorów CFBT – uznanych w branży strażackiej specjalistów. Obejmowało m.in. teorię spalania, gaszenie pożarów i taktyki działań ratowniczo-gaśniczych.

Jak informuje UG w Jasienicy, strażacy szkolenie rozpoczęli od zapoznania się z teorią powstawania pożaru, wykorzystania specjalistycznych urządzeń do odczytywania skali zadymienia i termowizji w działaniach gaśniczych. Na modelach omówili przykłady zjawisk pożarowych i związanych z powstawaniem i rozprzestrzenianiem się ognia zagadnień taktycznych zwalczania pożarów.

Z ćwiczeń praktycznych uczestnicy mieli okazję trenować operowanie prądami gaśniczymi, poruszanie się z linią gaśniczą w budynku oraz procedurę wejścia do pomieszczenia i obiektu. Ostatni etap warsztatów realizowany był w mobilnej komorze ogniowej. Dzięki temu strażacy mieli możliwość zaobserwowania rozwoju pożaru w warunkach rzeczywistych, gdzie temperatura sięgała 650 st. C.

Red./OSP Łodygowice

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: