Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: ponad 2500 podpisów pod petycją

2510 - tyle osób podpisało petycję w sprawie poprawy bezpieczeństwa na odcinku drogi wojewódzkiej 941 przebiegającej przez Ustroń. Dokument zostanie teraz przesłany do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

O inicjatywie władz grodu pod Czantorią pisaliśmy już wielokrotnie:

Drogą internetową dokument "parafowało" 518 osób. Wiele z nich uzasadniało w komentarzach swoje poparcie dla przeprowadzenia koniecznych prac:

- Jestem mieszkanką Hermanic i często muszę przejeżdżać przez skrzyżowanie z drogą 941 (jeżdżę z dzieckiem na naukę pływania do Cieszyna, mam rodzinę na ulicy Katowickiej). Za każdym razem kiedy przejeżdżam przez to skrzyżowanie, jestem pełna obaw o życie swoje i dziecka. Od strony ul. Dominikańskiej wjeżdża się spod górki a ruch drogowy z roku na rok jest coraz większy i długo trzeba czekać aby bezpiecznie przejechać przez drogę 941 - pisze jedna z internautek.

- Liczba tragedii na tej drodze wzrasta. Chcę czuć się bezpiecznie w moim mieście, by moi bliscy i inni mieszkańcy mogli też tak się czuć. Nie chcę by powstał w tamtym miejscu kolejny krzyż, nie chce tam cmentarza, miejsca oznaczonego czarnym punktem na drodze. Ostatnio zginęła tam dla nas może obca osoba, kolejna może być z naszej rodzinny. Pomóżcie nam temu zapobiec! - podkreśla inny wspierający inicjatywę.

Jak wynika ze statystyk, które dostępne są na stronie z petycją, najwięcej internetowych podpisów złożyli mieszkańcy Ustronia (ponad 300). Dokument popiera online także 32. Wiślan, 25. mieszkańców Goleszowa, po 11. - Cieszyna i Istebnej, 8. - Koniakowa, 6. - Cisownicy, po 5. - Kozakowic Górnych i Mysłowic. 

Największą ilość podpisów w sieci - 94 - zanotowano 19 listopada 2019, dzień po tym, jak petycja została zamieszczona w internecie. Ostatni głos poparcia został dodany 4 stycznia br.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-17 18:17:24
JanKrzysztofArdanowski: Czy to nie aby p. radny Sztefek pierwszy napisał petycję, a potem podchwycili inni? Dlaczego jest to pomijane? Czyżby pan burmistrz nie miał własnych pomysłów? Czy pan burmistrz się boi? Tak samo jak z dokumentem w sprawie Kolei Śląskich. Pomysł p. radnego dosłownie skopiowany. To jest śmieszne. Bardzo.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: