Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: petycja w internecie

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o petycji, którą władze Ustronia chcą skierować do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Dotyczy ona, często tragicznych w skutkach, wypadków na drodze wojewódzkiej przebiegającej przez miasto.

Pierwotnie petycję mogli podpisywać jedynie mieszkańcy Ustronia w kilku wyznaczonych punktach (więcej pisaliśmy tutaj - LINK). Teraz jest dostępna także online i może ją podpisać każdy zainteresowany - LINK.

Inicjatywa władz Ustronia ściągnęła zainteresowanie polityków. Petycję wsparł choćby europoseł Łukasz Kohut, który wystosował pismo do dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Pyta w nim o ocenę bezpieczeństwa na Drodze Wojewódzkiej 941. - Proszę Pana Dyrektora o wszelkie informacje, które pomogłoby rozwiązać tę pilną sprawę oraz – zdając sobie sprawę z ograniczeń budżetowych – gorąco apeluję o niezwłoczne podjęcie przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach możliwych kroków w interesie zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom dróg na terenie Ustronia – zaznacza.

Petycję poparł także poseł na Sejm RP Przemysław Koperski:

Petycja istotna jest także dla mieszkańców Ustronia. - Z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem zupełne wyeliminowanie tych skrzyżowań, zamknięcie wjazdów na Drogę Wojewódzką z okolicznych osiedli. Wtedy mieszkańcy będą musieli dojeżdżać o wiele dalej, praktycznie objechać cały Ustroń, żeby dostać się do domów, co nasili ruch (i tak już duży) w centrum miasta - napisała nam jedna z czytelniczek.

KR, JŚ

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-28 13:33:52
irzi: Światła nie rozwiążą problemu. Szkoda że nie buduje się ronda, miejsca jest tam dużo, tylko planują kolejne światła.
2019-11-28 15:00:10
fazol1: Niestety rondo też nie pomoże,tylko zwiększy korki. A to dlatego że znaczna większość kierowców nie umie ich płynnie pokonać. Chyba bat w postaci odcinkowego pomiaru prędkości dałby jakiś efekt. Tylko taki naprawdę działający pomiar, a nie atrapa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: