Uroczystości patriotyczne w Cieszynie

W czwartek 3 maja cała polska obchodziła kolejną rocznicę ustanowienia pierwszej konstytucji. Świętował również Cieszyn. Najpierw odbyła się uroczysta Msza Święta, później odśpiewano hymn państwowy i złożono kwiaty pod pomnikami. Nie zabrakło także okolicznościowego przemówienia i patriotycznego śpiewania.

Tak w Cieszynie obchodzono Święto Konstytucji 3 Maja. Licznie przybyłych na cieszyński rynek mieszkańców i gości powitała grupa mażoretek, przy dźwiękach orkiestry dętej. Ta wyjątkowa oprawa artystyczna towarzyszyła obchodom Święta Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w Cieszynie. W uroczystościach wzięli udział między innymi włodarze miasta, powiatu, radni, posłowie, działacze społeczni oraz uczniowie.

[WŚ]

źródło: ox.pl
dodał: WŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-04 21:21:06
bronek91: Proponuję aby bogoojczyźniane hasła nie towarzyszyły miłująco panującemu POPiSowi tylko z okazji świąt, ale również w codziennym życiu a w szczególności w trakcie podejmowania ważnych dla lokalnych i regionalnych wspólnot decyzji. Patriotyczne to nie zawsze to samo co narodowe. Jestem ciekaw, ilu z lokalnych polityków zna cały tekst hymnu państwowego i potrafi tę pieśń samodzielnie zaintonować.
2018-05-04 21:25:55
bronek91: A czy wcześniejsze Artykuły Henrykowskie nie spełniały roli adekwatnej konstytucji? Dokument z 3 Maja również nie wprowadzał równości wobec prawa i tylko minimalnie poprawiał kondycję chłopów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją