Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ukradł kilka pojazdów a to nie wszystko!

Skoczowscy policjanci zatrzymali 18-letniego złodzieja samochodów. Nastolatek ukradł co najmniej kilka pojazdów na terenie całego Śląska. Kradł również dokumenty i karty bankomatowe, którymi płacił za zakupy.

Na trop nastolatka stróże prawa wpadli początkiem października, gdy dyżurny ze skoczowskiego komisariatu został powiadomiony o kilku przestępstwach na terenie Skoczowa, Dębowca i Gumien. -Najpierw na ulicy Schodowej w Skoczowie skradziono motorower. Niedługo potem został on odnaleziony przy ulicy Rzecznej w Dębowcu. Niestety okazało się, że z sąsiadującej z tym miejscem posesji tym razem „zniknął” volkswagen golf. Niedługo potem, z domu przy ulicy Nad Stawem w Gumnej doszło do kradzieży portfela z dokumentami oraz kartami płatniczymi...- informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jeszcze tego samego dnia po południu dzielnicowy z Gumnej sierż. sztab. Tomasz Greń, w trakcie obchodu rejonu służbowego zauważył na ulicy Południowej poszukiwanego volkswagena. W pobliżu samochodu stał mężczyzna, który na widok dzielnicowego chciał uciec, ale został natychmiast przez niego zatrzymany. - 18-latek posiadał przy sobie skradzione wcześniej rzeczy oraz klucze do pojazdu. W trakcie policyjnego dochodzenia wyszło na jaw, że nastolatek jest również odpowiedzialny za kradzież audi, które zniknęło we wrześniu w Skoczowie. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych przestępstw, usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Okazało, nastolatek nadal zajmował się jednak przestępczą działalnością. W listopadzie zatrzymali go policjanci w Górkach Wielkich, gdy kierował fordem. - Pojazd po sprawdzeniu w bazie danych nie figurował jako kradziony, ale policjanci nie dali się zwieść pozorom i postanowili sprawdzić, czy 18-latek użytkuje auto legalnie. Mundurowi skontaktowali się z właścicielem pojazdu, który był bardzo zaskoczony faktem, że jego samochodem podróżuje obcy mężczyzna. Mieszkaniec Sosnowca ucieszył się, że mundurowi odzyskali jego, jak się okazało, niedawno skradzione auto i złożył w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie – relacjonuje Pawlik

18-latek był na tyle zuchwały, że kilka dni później ukradł w Skoczowie wartego 18 tysięcy złotych hyundaia. I tym razem został szybko namierzony przez policjantów ze skoczowskiego komisariatu. - Patrol odnalazł skradziony samochód w Górkach Wielkich przy ulicy Kossaka. W momencie sprawdzania pojazdu, mundurowi zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać wzdłuż rzeki. Po krótkim pościgu został on zatrzymany przez policjantów – informuje Pawlik

18-latek tym razem trafił prosto za kraty, sąd tymczasowo aresztował go na okres 3 miesięcy. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Jak się okazuje sprawa jest rozwojowa, jak się okazuje, zatrzymany kradł samochody nie tylko na terenie powiatu cieszyńskiego, ale również w Sosnowcu, Żywcu i Bielsku-Białej. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Red.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-27 23:13:21
van.Dono1@yahoo.com: Zawracam uwagę, że to są TE Gumna, a nie TA Gumna! Więc wydarzyło się W GUMNACH!
2020-11-27 23:13:23
van.Dono1@yahoo.com: Zawracam uwagę, że to są TE Gumna, a nie TA Gumna! Więc wydarzyło się W GUMNACH!
2020-11-28 06:19:37
foma87: To teraz dopiero za trzecim razem zamykają????? Nie ogarniam tego
2020-11-28 07:23:36
Skywalker: forma pierwszy raz przypadkiem namierzyli, potem musieli sprawdzać czy to przypadkiem nie dzieciak jakiejś partyjnej szyszki na koniec wysłali wszystkich do łapania babci protestującej w Warszawie i tak jakoś zeszło
2020-11-28 07:42:54
mmaj5: Zwracam uwagę, że w Górkach Wielkich nie ma ulicy Kossaka, tylko jest Zofii Kossak
2020-11-28 09:16:30
tom lem: ... "Śląska. POLICJA.pl Cieszyn" - to nadruk na bluzie zatrzymanego ?? ;-) do czego to doszło, chociaż od dawna wiadomo że Policja to organizacja w której nawet złodziej miejsce znajdzie.
2020-11-28 09:59:47
GusGus: Właściciel tego ostatniego ukradzionego samochodu powinien porozmawiać z prawnikiem, czy przypadkiem nie da się policji i prokuratury oskarżyć jak nie o współudział to przynajmniej o niedopełnienie obowiązków.
2020-11-28 16:44:35
koszor: Policja taka głupia czy sądy? Aż trudno uwierzyć, że taka sytuacja ma miejsce.
2020-12-02 13:01:58
pachol1001: GusGus: a w jakim sensie Policja nie dopełniła obowiązków? Nie wiem, czy wiesz, ale tymczasowo aresztuje Sąd i musi mieć ku temu konkretne podstawy, więc wytłumacz mi teraz łącznie z podstawami prawnymi, teze niedopełnienia obowiązków, lub też współudział?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: