Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Wiślicy w końcu pozbyli się mauzerów

Nielegalne składowisko odpadów w Wiślicy zostało ujawnione początkiem 2020 roku. Niedawno informowaliśmy o problemach z ich usunięciem – koszty zagospodarowania odpadów niebezpiecznych przewyższały budżet, jaki przeznaczyła na ten cel gmina. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a nielegalne składowisko w Wiślicy zostało już zlikwidowane.

Porzucone w Wiślicy odpady stanowiły spory problem dla skoczowskiego samorządu. Zgodnie z przepisami to on musiał zająć się usunięciem odpadów. Łącznie Gmina musiała zorganizować usunięcie 28 mauzerów z płynami, mogącymi zagrażać środowisku. Stąd koszty przedsięwzięcia były tak wysokie. Mauzery zostały usunięte w drugiej połowie listopada.

To jednak nie koniec działań, związanych z nielegalnym składowiskiem - Dochodzenie organów ścigania doprowadziło do ustalenia posiadacza odpadów. Obecnie prokuratura w Bielsku-Białej prowadzi postępowanie w tej sprawie. Koszt wywozu odpadów wyniósł ok. 150 tys. zł. Burmistrz Skoczowa zwrócił się do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z wnioskiem o zwrot poniesionych nakładów – wyjaśnił skoczowski magistrat.

O problemach z usunięciem Mauzerów w Wiślicy pisaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-30 09:55:17
pikador40: Bo tylko debile placa za odebrane smieci a nie zutylizowane i potem podatnicy placa za smieci i wywoz albo pozary smieci. moze ktos sie obudzi?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: