Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szukają chętnych do komisji

Blisko miesiąc temu informowaliśmy o odwołaniu przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego, Anny Bednarskiej - Czerwińskiej z funkcji dyrektorki Szpitala Śląskiego. Od tego czasu, w kwestii wyboru nowego szefa placówki, niewiele się zmieniło. Zarząd Powiatu kompletuje komisję konkursową, która wybierze nowego dyrektora - mówi w rozmowie z OX.pl starosta Jerzy Nogowczyk.
 
Po zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy, przez panią dyrektor Anną Bednarską - Czerwińską, kto w tej chwili szefuje Szpitalowi Śląskiemu?
 
Pełniącym obowiązki jest dotychczasowy pełnomocnik ds. finansowych, pan Czesław Płygawko i on, de facto pełni funkcję dyrektora Szpitala Śląskiego w tej chwili
 
Czyli on podejmuje wszelkie decyzje związane ze szpitalem.
 
Tak.
 
Musi to konsultować ze starostwem, czy ma pełnię władz nad instytucją?
 
Oczywiście, że nie podejmuje decyzji kluczowych. Jest to w tej chwili zarządzanie niezbędne do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu.
 
Na jakim etapie jest wybór dyrektora?
 
Skierowaliśmy zapytania do dwóch osób spoza zarządu, do których się zwróciliśmy o członkostwo w komisji konkursowej. Kiedy te dwie osoby zdecydują o uczestniczeniu w komisji, lub wytypują kandydatów, wówczas będzie ona funkcjonować. Czekamy również na wytypowanie przedstawiciela przez Rade Społeczną Szpitala.
 
Komisja będzie liczyć siedmiu członków? W tym cztery osoby z zarządu powiatu.
 
Sześciu lub siedmiu członków będzie liczyła komisja. W tym nie ma żadnej tajemnicy, że czterech członków zarządu zdecydowało się zasiadać w komisji konkursowej. Nie wyraził na to ochoty, czy  zgody Jerzy Malik. W komisji zasiądę również ja. Nie ukrywam, zwróciliśmy się również do klubów opozycyjnych o wytypowanie jednego przedstawiciela. Na razie nie wiemy, kto tą osobą będzie, o ile opozycja zdecyduje się na swojego przedstawiciela. Zdecydowaliśmy również o skierowaniu zapytania do lekarza z zewnątrz. To osoba ze Śląska Cieszyńskiego, ale niezwiązana ze szpitalem. Nie mamy jeszcze odpowiedzi tej osoby.
 
Kiedy mogą zapaść decyzje komisji?
 
Trzymają nas pewne procedury. Koniec września, to możliwy i realny czas realizacji procedury konkursowej.
 
Czy podczas wyboru, przed kandydatami będą stawiane jakieś szczególne zadania, mam tutaj na myśli pomysły i pytania o plan naprawczy w szpitalu?
 
Każdy z kandydatów musi przedstawić wizję działania Szpitala Śląskiego w warunkach Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, w warunkach takiego a nie innego kontraktu. I w uwarunkowaniach, które są, czyli w warunkach samodzielnego i odrębnego działania szpitala i pogotowia. Jest kwestia starych budynków szpitalnych i oczywiście plany modernizacyjnych części obiektów. Jako rada powiatu mamy takie plany.
 
Dziękuję za rozmowę.
 
O sprawqie pisaliśmy parokrotnie. Zobacz tematy:
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: