Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Do urzędu od tyłu

Od początku tego roku trwa remont urzędu Gminy w Brennej. Niebawem, przez około dwa tygodnie, jedynym wejściem do budynku, będą drzwi od tyłu urzędu.
Czekają nas trudne momenty – wzdycha wójt Brennej Iwona Szarek. Od kilku miesięcy trwają prace modernizacyjne przy urzędzie gminy w Brennej. Remont urzędu w pełni, ale niebawem zmiany najbardziej odczują petenci.
 
Urząd nie ma w chwili obecnej podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Ma się to zmienić. Jednak, by ono powstało, a tym samym wyremontowano wejście do budynku, trzeba go na dwa tygodnie wyłączyć z ruchu. Niestety, wejście do budynku urzędu znajduje się na półpiętrze. Taras przed budynkiem musi być zamknięty, przez ten czas mieszkańcy i osoby załatwiające sprawy w urzędzie będą musiały korzystać z wejścia, które znajduje się z tyłu budynku – wyjaśnia wójt Brennej.
Prace rozbiórkowe starego wejścia mają rozpocząć się 19 sierpnia. Od przyszłego poniedziałku, chcąc wejść do urzędu, budynek będziemy obejść.
 
 
 
 
Po remoncie tarasu przed budynkiem, powstanie podjazd dla niepełnosprawnych. Będzie on od strony biura podawczego, to usprawni dla tych osób komunikację. - dodaje wójt gminy.
 
Podczas trwającego od kilku miesięcy remontu, wymieniono już wszystkie okna w urzędzie. Zainstalowano także nową instalację centralnego ogrzewania. Budynek czeka teraz na termomodernizację. Przy okazji tych prac, otynkowana będzie też dobudówka na dachu urzędu, która powstała kilkanaście lat temu.
 
W samym budynku też zmiany, poszczególne biura zmieniły numerację. Na drzewiach wiszą prowizoryczne kartki z nazwami wydziałów. Jakiś czas temu nasz budynek opuścił ośrodek pomocy społecznej, trwają więc zmiany w samych biurach i reorganizacja miejsc pracy - mówi Iwona Szarek. Dzięki wolnym pomieszczeniom po GOPS, gminni urzędnicy mają teraz nieco więcej miejsca. Niestety w budynku nie ma windy. Dlatego też, Urząd Stanu Cywilnego i wydział meldunkowy przeniesiono piętro niżej, to powinno ucieszyć osoby, które mają problem z poruszaniem się.
Na remont gminie udało się pozyskać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Niestety, taka jest specyfika budynku, że nie możemy pozwolić sobie na jego zamknięcie, dlatego mogą pojawiać się utrudnienia dla petentów – dodaje Szarek. Prace remontowe w urzędzie gminy w Brennej potrwają do końca roku, ich koszt to niespełna milion złotych.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: