Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sukces cieszyńskiego konkursu

Chyba nawet sami organizatorzy nie spodziewali się takiej frekwencji. Na konkurs organizowany przez Cieszyński Ośrodek Kultury napłynęło aż 518 prac. Tematem zainteresowały się placówki niemal z całej Polski. Inspiracją był znany wiersz.

W miniony wtorek (4 grudnia) w Galerii Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" otwarta została wystawa pokonkursowa pt.: "Siwy mróz". W plastycznych zmaganiach udział wzięło 518 prac, które na konkurs dotarły nie tylko z Cieszyna i okolic, ale również z odległych zakątków Polski. Laureatom gratulowała Gabriela Zbrońska.

Rok 2012/2013 to czas obfitujący w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” w  organizację konkursów plastycznych o charakterze ludowym. Wszystkim towarzyszą tematy zaczerpnięte z książeczki dla dzieci Janiny Porazińskiej „W Wojtusiowej izbie”. Pierwsze konkursowe zmagania za nami. "Siwy mróz" potwierdził tylko to o czym wszyscy wiemy, że dzieci kochają rysunki.

- Prac otrzymaliśmy naprawdę imponująco wiele, bo ponad pięćset. Tym razem mieszkańcy Cieszyna mieli sporą konkurencję, ponieważ do konkursu włączyły się aż 52 placówki oświatowe, można powiedzieć niemal z całej Polski. Lublin, Chełm, Przemyśl, Bydgoszcz, Białystok... konkursowe prace przyszły z wielu miast... -mówi Gabriela Zbrońska, pomysłodawca konkursu i członek jury.

Jury miało więc nie lada "orzech do zgryzienia". Wyłonić najlepsze spośród takiej ilości to prawdziwe wyzwanie. Po długich obradach udało się jednak wybrać te najciekawsze. Wśród przedszkolaków najbardziej zachwycały prace: Leny Nieboras, Karoliny Knopik i Amelii Marek. Wyróżnienia otrzymały Oliwia Girdwojn i Katarzyna Danel.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył Kacper Zawistowski  z Chełma. Nagrodę drugą odebrał Kacper Skoczek (Istebna). Miejsce trzeci w konkursie wywalczała natomiast Roksana Wieczorek, której praca powstała w Górkach Wielkich. Wśród szkół podstawowych nie zabrakło również wyróżnień, otrzymali je: Izabela Klein (Dzięgielów), Martyna Majchrowska (Cieszyn), Magdalena Michalew (Przemyśl), Ada Kociuba Lublin, Patrycja Habdas (Ustroń) i Bartłomiej Fiedor (Cieszyn).

Nagrodzone prace można podziwiać do 31 grudnia w COK "Dom Narodowy", w Galerii "Na Piętrze".- Zachęcamy ... - dodaje pani Gabriela.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: