Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konkurs z rybą w tle

Lubisz gotować? Weź udział w konkursie organizowanym przez Lokalną Grupę Rybacką 'Żabi Kraj'. Jako że niebawem święta, tematem przewodnim są ryby. I to słodkowodne.

Konkurs odbędzie się w przyszłym tygodniu 12 grudnia. Jednak już teraz przyjmowane są zapisy. Można wystartować pojedynczo lub w zespołach. Chodzi o to, żeby kultywować i propagować wiedzę kulinarną. Do konkursu można zgłosić 2 potrawy przygotowane z ryb słodkowodnych.


Prezentacja potraw wraz z rozstrzygnięciem konkursu będzie miała miejsce w sali widowiskowej MCK „ Pod Pegazem” w Skoczowie przy ul. Targowej 26. Przede wszystkim chodzi o walory smakowe ryb, karpia – który jest porównywalny z łososiem. - tłumaczy Krzysztof Szymura prezes stowarzyszenia LGR „Żabi Kraj”

 

POSŁUCHAJ


Osoby chętne do udziału w konkursie powinny do 7 grudnia zgłosić się w LGR. Kartę zgłoszeniową i regulamin można pobrać również TUTAJ


Na kartach zgłoszeniowych trzeba również zapisać opis wykonania potrawy na cztery osoby. Mogą zgłaszać się indywidualne osoby, lub grupy przykładowo pań z KGW, mogą być kucharze czy kucharki z lokali z naszego terenu – informuje Szymura. Jak czytamy w regulaminie konkursu, Przedmiotem Konkursu jest potrawa z ryby słodkowodnej (np. karpia, suma afrykańskiego, suma europejskiego, karasia, amura, sandacza). Dla wszystkich, którzy do przygotowania swoich potraw wykorzystywać będą karpia, LGR przygotował niespodziankę. Jedną rybę do przyrządzenia potrawy za darmo można odebrać w Gospodarstwie Agroturystycznym Wodna Dolina w Pruchnej, trzeba jednak okazać kartę zgłoszeniowa do konkursu.


Finał konkursu odbędzie się 12 grudnia, wówczas należy przynieść gotową potrawę. Będzie możliwość na miejscu jej podgrzania - dodaje Szymura. Konkursowi patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.pl. Pula nagród to około 2000 złotych.

Jan Bacza

źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: