Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła z krematorium ?

'Po wsi chodzi plotka, że w Wiśle powstaje krematorium - ktoś coś wie?' - pisze na forum miasta Wisły użytkownik o nicku 'seta09', Tymczasem 'gogo' jest już pewien - 'Niestety to prawda z tym krematorium...interwencje już były ale podobno Wisła nie ma nic do tego. Jeśli budynek spełnia jakieś tam wymogi to może być. Codziennie przechodzę obok tego budynku i ciarki mnie przechodzą na samą myśl.' Tyle internauci. A co mówią urzędnicy?
O sile plotki mogli przekonać się w ostatnich dniach wiślańscy urzędnicy. Jak to zwykle bywa „ktoś” zarzucił temat i on zaczął biec swoimi ścieżkami. Poszło o krematorium – podobno ma powstać w jednym z obiektów przy dawnym pensjonacie „Anita”. Ten ośrodek wybudowany w latach trzydziestych minionego wieku, w czasach II wojny światowej był przejęty przez Niemców, po roku 1949 działa w nim Fundusz Wczasów Pracowniczych – tak informuje portal FotoPolska.eu. Teraz jednak obiekt kupił przedsiębiorca z Bielska – Białej i rozpoczął jego remont.
 
Jednak kontrowersje wzbudza nie sama dawna willa, a położony nieco poniżej budynek gospodarczy, bowiem jak piszą na forach internetowych mieszkańcy – będzie tam krematorium. A gdzie w Wiśle ? Jestem zainteresowana – pyta na forum OX.pl 'joksa57' (Zobacz temat na forum) – Odpowiadamy, chodzi o ulice Klonową. Ale dopowiemy od razu – krematorium tam nie powstanie.
 
Rzeczywiście ten temat jest bardzo nośny w Wiśle – potwierdza burmistrz Wisły Jan Poloczek. Jednak zaprzecza, że w tym miejscu ma powstać taki podmiot. Rozmawiałem z właścicielem tego obiektu, zdementował to całkowicie. Ja mu wierzę. Jak dodaje Poloczek, wśród mieszkańców pkrążyły już kolejne opowiastki, że nowy właściciel tego terenu posiada już trzy krematoria, to w Wiśle miałoby być czwartym.
Nowym właścicielem „Anity” jest Wiesław Kuczek. Zapytaliśmy więc u źródła, zapytaliśmy pana Wiesława co ma w tym temacie do powiedzenia.
Dzięki Bogu pan dzwoni, mam nadzieję, że pomoże mi wasz portal zdementować tę plotkę. W tym miejscu nie będzie żadnego krematorium. Być może w Wiśle jest taka potrzeba, ale ja się na tym
kompletnie nie zajmuje - komentuje Kuczek.
 
 
Będzie to budynek gospodarczy, nie żadne krematorium. Słysząc to słowo to ciarki mnie przechodzą - podkreśla Kuczek. I jak zapowiada, willa Anita ma po gruntownym remoncie zyskać dawny blask. Budynki mają być perełką architektoniczną, ich odnowieniem zajmie się m.in. architekt projektujący modernizację chorzowskiego Teatru Rozrywki.
 
Być może kształt budynku, kształt komina i okien zaczął ludziom przypominać krematoria – i fama poszła po Wiśle – zastanawia się burmistrz Poloczek i zaznacza, że on sam też byłby przeciwny jego budowie.
 
 
 
 
I tak zakończyła się plotka o krematorium w Wiśle.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: