Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Snowboard na kołach!

12 sierpnia, w piątek o godzinie 20:00 na rynku odbędą się pokazy skoków i akrobacji na desce zwanej Mountainboard. Na rampie o wysokości 6 metrów emocje i zaparty dech w piersi gwarantowane.

Co to jest mountainboard?
Mountainboard to niewielka deska na kółkach, przypominająca deskę snowboardową, zaprojektowana do jazdy w nawet bardzo trudnym terenie takim jak piach, kamienie czy stoki górskie. Dyscyplina ta jest bardzo uniwersalna i daje jej użytkownikowi szerokie pole do popisu. Podczas gdy jedni używają jej tylko do zjazdów, inni urozmaicają ją sobie podpięciem do latawca, paralotni, a nawet samochodu. Odmiana mountainboardu, która zostanie przedstawiona podczas Freestyle City Festival to skoki akrobatyczne.

Co się będzie działo?
Zawodnicy będą prezentować swoje umiejętności na przeszkodach o łącznej długości aż 30 metrów. Ich zjazdy urozmaicone będą o szereg widowiskowych tricków takich jak salta czy obrót deski o 360 stopni wokół własnej osi. Cała impreza prowadzona będzie przez konferansjera i urozmaicona o dodatkowe atrakcje dla publiczności. Wśród sportowców wystąpi także rodowity Cieszyniak, Bartek Tolasz. Reprezentować będzie barwy BiBoard, najstarszej i najbardziej utytuowanej szkoły mountainboardingu w Polsce. Emocji nie zabraknie. Tak jak zeszłoroczny Trial Rowerowy, sport ten na pewno podbije serca widzów w Cieszynie.


Projekt: „Cieszyn – Miasto młode w każdym wieku.” „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby.” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.”

Katarzyna Jurys, Biuro Prasowe Festiwalu

Zobacz szczegółowy program festiwalu>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: