Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomidory olbrzymy w Kończycach

O takich plonach marzy wielu właścicieli domowych ogródków. Kapryśna pogoda tego lata okazała się sprzymierzeńcem warzyw rosnących w ogródku Michaliny i Bolesława Parchańskich z Kończyc Wielkich.

W tym roku niemal wyłącznie narzekamy na pogodę, a okazuje się, że może ona mieć także swoje dobre strony. W gospodarstwie Michaliny i Bolesława Parchańskich w Kończycach Wielkich udało się wyhodować dorodne pomidory - giganty. - Standardowo pomidory ważą około 15 dag, nasze olbrzymy mają po 1050 gram i 850 gram – podkreślają gospodarze z Kończyc Wielkich.

Sekret dorodnych upraw?  

- Michałek siał z mamą pomidory, a potem doglądał ich starannie – mówi Michalina Parchańska babcia chłopca - giganty urosły bez żadnych sztucznych nawozów, są hodowane naturalnie i ekologicznie.

W tym roku mieszkańcy Kończyc Wielkich pobili swój zeszłoroczny rekord w hodowli pomidorów olbrzymów. - W 2008 roku wyhodowaliśmy również imponujący okaz, który ważył 850 gram. Tegoroczne uprawy są jednak zdecydowanie bardziej okazałe. Zobaczymy jak nam pójdzie w przyszłym roku – dodają właściciela pomidorów, które są nie tylko olbrzymie, ale i bardzo pyszne.

Mieszkańcy Kończyc Wielkich w swojej "miniplantacji" posiadają również dziewięć innych odmian pomidorów, które wielkością, kształtem i kolorem zaskakują każdego roku nawet samych hodowców.

Tak, wiec nie ma co narzekać na kapryśne lato, które choć nie sprzyja nam, sprawia, że pomidory rosną, jak "grzyby po deszczu".

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: