Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak wakacje, to nauka

Wakacje to idealny czas na naukę. I to wcale nie żart! Zebrzydowiccy policjanci spotkali się z podopiecznymi półkolonii letnich, które zostały zorganizowane przez filię Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Hażlachu. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnego odpoczynku. - Uczyć i bawić - to najlepsza forma kształcenia postaw wśród dzieci i młodzieży – przypomina asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
 
Komisariat Policji w Zebrzydowicach odwiedziły dzieci, które odpoczywają na półkolonii w Hażlachu.– Spotkania z dziećmi i młodzieżą są jednym z zadań realizowanych przez funkcjonariuszy w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje". Pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 3 - 14 lat miało okazję zapoznać się ze specyfiką służby policyjnej oraz zwiedzały też budynek komisariatu. Zebrzydowiccy policjanci - asp. Tomasz Pszczółka i st. sierż. Edyta Maciejczyk przygotowali pogadankę na temat policji oraz przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego odpoczynku – opowiada asp. Rafał Domagała.

Dzieci uczestniczące w spotkaniu miały okazję obejrzeć sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej pracy policjanta. Koloniści z zainteresowaniem oglądali też samochody służbowe. Podopieczni z ochotą wsiadali do radiowozów, by choć na chwilę poczuć się prawdziwym funkcjonariuszem.

Na zakończenie wizyty mundurowi przeprowadzili konkurs wiedzy o policji, a dzieciom, które w nim uczestniczyły rozdano nagrody. Oprócz tego wszystkie dzieciaki otrzymały elementy odblaskowe, aby każde z nich było widoczne na drodze nie tylko w wakacje.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: