Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śledztwo zostało umorzone

Niedawno spłynęła ostatnia dotacja z funduszy unijnych (RPO)  na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej w Cieszynie. Oznacza to, że inwestycja kosztowała   cieszyński magistrat niespełna 1/3 wydatkowanych środków , resztę miasto dostało w postaci dotacji z Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa.
9 stycznia Burmistrz Bogdan Ficek na swojej stronie internetowej w dziale „Moje komentarze” wspomina moment, kiedy decyzja o budowie hal i w Cieszynie została podjęta - Cieszyn miał swoje lodowisko od zawsze, najpierw był to tzw. " Eislauf " nad Bobrówką, potem sztucznie zamrażane lodowisko na Olzą przy Alei Piastowskiej. Kiedy po kilkudziesięciu latach działalności wyeksploatowane agregaty i urządzenia do zamrażania  zaczęły odmawiać posłuszeństwa, należało podjąć decyzję - co dalej? Wyremontować istniejące lodowisko i prowizorycznie je zadaszyć , czy też może zdecydować się na coś nowego?
Szansą na uzyskanie dotacji dla Cieszyna był organizowany przez Szczyrk, Tychy i Bielsko- Zimowy Olimpijski Festiwal Europy,  impreza, w której rywalizują młodzi zawodnicy z kilkudziesięciu krajów Europy  w sportach zimowych . W Szczyrku miały odbyć  się konkurencje alpejskie, biathlon w Wiśle, hokej w Tychach, curling w Bielsku, ale nie było gdzie rozegrać zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Zapadła więc decyzja o budowie hali oraz o przygotowaniu wniosku aplikacyjnego do funduszy UE. Jaki był rezultat tej decyzji? Teraz już wiemy,  20 grudnia 2008 roku o godz. 17:00 wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa została otwarta.

Zobacz video z otwarcia:

 

Powody, dlaczego burmistrz Ficek w swoim wpisie na stronie internetowej przypomina akurat teraz  o tej  inwestycji są dwa.  Niedawno spłynęła ostatnia dotacja z funduszy UE oraz to, że jak pisze  burmistrz,  jego zastępcy  oraz pracownicy Urzędu Miejskiego zostali poddani wielogodzinnym przesłuchaniom na Policji w Bielsku-Białej , na okoliczność wybudowania "nikomu niepotrzebnego lodowiska".  - Donos do prokuratury o takiej między innymi treści złożyli moi przeciwnicy w Radzie Miejskiej.  Cóż takie jest życie i tacy są niektórzy ludzie , nie zamierzam tego komentować. Mam jednak nadzieję , że wyborcy potrafią ocenić czy lodowisko jest Cieszynowi potrzebne! – kończy wpis burmistrz Ficek

Również w innych sprawach Prokuratura Rejonowa w Żywcu umorzyła śledztwo prowadzone w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez burmistrza Cieszyna.  Radni zarzucali Fickowi m.in. niegospodarność oraz  to, że działał na szkodę miasta i interesu publicznego. Wśród tych zarzutów było m.in. wydanie niespełna 150 tys. zł na koncepcję i wstępny projekt mostu, który nigdy nie został zbudowany oraz wspomniana w tekście, budowa hali widowiskowo- sportowej.

Cały artykuł burmistrza tutaj: [LINK]

[PL]

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: