Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

WOŚP: W Cieszynie ponad 36.000!

Sukces! Pomimo niespecjalnej pogody udało się dzisiaj zebrać ponad 36 tys. zł! - Udało nam się uzbierać w tym roku dokładnie 36701.38 zł. To dużo więcej niż przeciętnie. To sukces! – cieszy się Szefowa Sztabu, Monika Czarnecka.  - To póki co ostateczna kwota. Nie udało nam się sprzedać koszulki Irka Jelenia z podpisami zawodników z jego drużyny – Nasza kwota wywoławcza to 1000 zł. Nie chcemy jej sprzedawać za mniejszą kwotę. Dlatego trafi na Allegro, mamy nadzieję, że tam znajdzie nabywcę – dodaje szefowa. Oprócz tego sprzedano wszystkie gadżety na licytacji - w sumie za 722,25 zł. Z wolontariuszy najwięcej uzbierali: Natalia Bylok 1109.85 z LO im. Kopernika, Kamil Kowol 996.05 z LO im Osuchowskiego.
SP w Goleszowie uzbierała 7212, 23 zł (jest to wliczone w ogólną kwotę). Pieniądze, jak co roku, przynieśli właściciele Baru „Horyzont” 341,18. Pierwszy raz w historii WOŚP pieniądze zbierały Zakłady Karne w całej Polsce, w tym także w Cieszynie (245 zł). Pieniądze wpłynęły też z dwóch przedfinałowych imprez – BASSturbacji (59.51 zł) i imprezy metalowej (757,37).
O 20:00 było oczywiście Światełko do Nieba. - Zaśpiewaliśmy hymn finału, odliczyliśmy i wypuściliśmy w powietrze 18 balonów na ciepłe powietrze. Osiemnaście, bo mamy osiemnaste urodziny – mówi Tomasz Tekiela, koordynujący Światełko. Zaraz po 20:00 wystąpili beatboxerzy Marek Bożek i Paweł Czyż. Potem ostatni koncert zagrało Radio Bagdad. Koncert prowadzili konferansjerzy z Agencji piloci.pl – Aleksander Twardowski i Łukasz Biega.
Od 15.00 rysunki satyryczne, za wolne datki wrzucane do puszki, malował rysownik Tigran Vardikyan. Jeżeli był jakiś problem w tym roku, to frekwencja. Z powodu braku chętnych nie odbył się Kiermasz rzeczy dziwnych i warsztaty beatboxu, a Orkiestrowy Świat Zabaw trwał bardzo krótko. Lepsza frekwencja była na koncercie, a najwyższa w czasie Światełka do Nieba. - Maraton, z powodu złych warunków atmosferycznych, musieliśmy odwołać. Spróbujemy w przyszłym roku. – mówi Danuta Huczała, koordynująca organizację Maratonu. - Cieszymy się, że pomimo tego uzbieraliśmy naprawdę dużą kwotę. Tylko 4 tysiące dzieli nas od zeszłorocznego Finału – mówi Monika Czarnecka, Szefowa Sztabu.

Zdjęcia dostępne są na stronie wosp.ox.pl lub na stronie Picasy: http://picasaweb.google.com/wospcieszyn 
Fotorelacja WOŚP Cieszyn>>>
Fotorelacja Gmina Zebrzydowice>>>


 

źródło: wosp.ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: