Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: zmiana na skrzyżowaniu!

Newralgiczne miejsce – tak można nazwać to skrzyżowanie w Skoczowie. Wkrótce będą rządzić tam światła, ale też od 27 lutego zmienia się organizacja ruchu na skrzyżowaniu DK-81 wiślanki z ul. Wiślańską.

Na skrzyżowaniu DK-81 (czyli tzw. „wiślanki” ) z ul. Wiślańską przy stacji benzynowej „Crab” spotykają się jedne z głównych ciągów komunikacyjnych miasta. Zanim zlikwidowano skręt w lewo od ul. Wiślańskiej w kierunku Katowic dochodziło tam regularnie do wypadków i kolizji. Teraz jest ich mniej, ale GDDKiA zaplanowała tam dawno powstanie sygnalizacji świetlnej – pisaliśmy o tym już w 2017 roku: Tylko światła bezpieczne? 

Wtedy GDDKiA poinformowała naszą Redakcję, że „Budowa sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu mająca doprowadzić do pożądanego poziomu bezpieczeństwa została ujęta w ramach Programu Redukcji Liczby Ofiar Śmiertelnych. Na chwilę obecną ta inwestycja nie ma zapewnionego finansowania, a na ogólnopolskiej liście zadań do realizacji w ramach tego programu znajduje się na pozycji 150.” W końcu jednak Skoczów się doczekał i w sierpniu 2023 roku GDDKiA chwaliła się, że podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie sygnalizacji świetlnej na ul. Katowickiej na wysokości dojazdu do ul. Wiślańskiej w Skoczowie na DK81. 

Jak informują skoczowscy urzędnicy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi obecnie prace związane z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK-81 (ul. Katowickiej) z ul. Wiślańską w Skoczowie w rejonie stacji paliw CRAB.

Będzie skręt na Katowice

Według projektu sygnalizacja świetlna umożliwi skręt we wszystkich kierunkach, m.in. przywrócona zostanie możliwość skrętu w lewo z ul. Wiślańskiej w kierunku Katowic.

- Aby zapewnić odpowiednią przepustowość na tym skrzyżowaniu, wprowadzona zostanie NOWA ORGANIZACJA RUCHU polegająca na zmianie pierwszeństwa przejazdu – informują skoczowskie władze.

Kto będzie miął pierwszeństwo?

- Ustalone zostało pierwszeństwo przejazdu dla ul. Wiślańskiej od strony stacji paliw CRAB po łączniku do drogi krajowej DK-81. Dla pojazdów jadących od strony centrum miasta zaprojektowano znak B-20 STOP – zapowiadają urzędnicy.

 Jak informuje wykonawca robót zleconych przez GDDKiA, termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu planowany jest na 27 lutego br.

- Bardzo prosimy kierowców i innych uczestników ruchu, aby w najbliższym czasie zachować szczególną ostrożność i bacznie obserwować wprowadzane zmiany w obrębie tego skrzyżowania. Co ważne, światła zostaną skonfigurowane w taki sposób, że po wybudowaniu estakady nie będą wpływały na płynność ruchu – dodają włodarze Skoczowa.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-20 18:37:59
RysiekK22: przy obecnych rozwiązaniach sygnalizacji ( zwłaszcza poronionych its-ach ) żadnej płynności ni ma i nie bydzie. .... niemniej ogólnie to dobra wiadomość bo szybkowściekli zostaną nieco spacyfikowani.
2024-02-20 21:24:13
góry: to sie będzie działo teraz 3 minuty na przejeździe kolejowym plus te światła jak sie to zgra w czasie to już z tego miasta w godzinach szczytu wyjazd będzie wspaniały jak i wjazd do niego. a miało być skrzyżowanie dwu pozimowe przy Pks estakada, i to jest ta ekologia jak pół miasta będzie stało.
2024-02-20 21:31:30
sierżant_Niemyty_Wycior: mega-korki murowane, to na pewno pomysł specjalisty z licencjatem z biznesu zarządzania i marketingu z Cieszyna albo innej Psiej Wólki
2024-02-20 21:46:19
góry: jak będzie czerwone od Katowic na Wisłę i tiry staną na jednym pasie na tym wspaniałym wiadukcie to ciekawe jak długo on wytrzyma to obciążenie.
2024-02-20 21:59:18
john: Ciekawe czy ktoś z hałdy w ogóle widział to skrzyżowanie. Dajcie ten znak na Wiślance i efekt będzie podobny.
2024-02-20 22:29:52
RysiekK22: uświadamiam że : 1 DK81 to NIE ałtostrata , więc ruch na niej można nieco uspokajać a "święta przepustowość" na kierunku Katowice-Wisła NIE powinna być kryteriem nadrzednym (dla Władzy Oświeconej ), 2 żadnych korków być nie musi jeżeli zadba się o płynność zarówno na tym nowym skrzyżowaniu jak i na tym przy moście (i ewentualnie na węźle który ma tam powstać ).. a tera odpowiadam osobnikowi "góry", otóż : aby uniknąć owej sytuacyji stania tirów na wiadukcie należy ograniczać przepustowość w kierunku Wisły na "głównym "skrzyżowaniu przy moście dostosowując do przepustowości nowego skrzyżowania przy wiślańskiej , a bardziej ogólnie to usuwając tirową patologię z dróg
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: