Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy powitali nowy wóz

Strażacy z Roztopic (Gmina Jasienica) świętowali otrzymanie nowego wozu bojowego.

W miniony piątek 16 lutego w strażnicy OSP mieszkańcy Roztropic wraz ze strażakami i władzami gminy powitali nowy wóz bojowy, który trafił do podziału bojowego ich jednostki OSP.

 – To kolejny wóz, jaki w ostatnich latach pozyskaliśmy, co udało się dzięki dofinansowaniu z różnych źródeł. W ten sposób wzmacniamy możliwości ratownicze Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy, a przez to bezpieczeństwo nie tylko naszych mieszkańców, ale i sąsiednich miejscowości – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Nowy wóz bojowy to średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault GBA D15 o napędzie 4x4.

- Pojemność zbiornika na wodę wynosi 3 tys. litrów, zaś 300 litrów zbiornika na środek pianotwórczy. Kosztował łącznie 1 142 916,00 zł, z czego 500 000 zł pochodzi z budżetu Gminy Jasienica, 300 000 zł pozyskane z budżetu Województwa Śląskiego, 242 916 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, zaś 100 000 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, za co bardzo dziękujemy darczyńcom – informują gminne władze.

 To dziewiąty nowy samochód bojowy, jakie w okresie od 2017 r., który udało się pozyskać dla Gmina Jasienica. Łącznie kosztowały one 8 475 501,47 zł.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: