Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bażanowice: Wbili łopatę

Wbito symboliczną łopatę pod rozbudowę szkoły w Bażanowicach. Będzie kosztować nieco ponad 10 mln zł. Co się zmieni w placówce? Jakie prace są planowane?

Na temat planowanej rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Pawła Stalmacha w Bażanowicach mówiło się już dawno [Pisaliśmy: Będzie rozbudowa szkoły ]. Jednak, jak wiadomo przygotowanie projektów i pozyskanie dofinansowania trwa, ale w końcu udało się przygotowania doprowadzić do końca i w Bażanowicach wbito symboliczną łopatę pod przebudowę.

Łopata wbita

- W poniedziałek, 19 lutego wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar wbiła symboliczną pierwszą łopatę, inaugurując roboty budowlane związane z przebudową i rozbudową obiektu oraz zagospodarowaniem przyległego terenu. Towarzyszyli jej przedstawiciele wykonawcy inwestycji, dyrektor przedszkola Sylwia Radulska, sołtys Jan Polok, radny Piotr Brudny i prezes OSP Andrzej Haratyk – informują goleszowscy urzędnicy.

Jak zmieni się placówka?

W ramach inwestycji obok istniejącego budynku szkoły powstanie dwukondygnacyjny oddział szkolno-przedszkolny.

- Działania modernizacyjne obejmują także zaprojektowanie i wykonanie wewnętrznej instalacji sanitarnej oraz elektrycznej w obu budynkach. Ponadto projekt zakłada przebudowę kolidujących i realizację nowo zaprojektowanych sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, energetycznej i gazowej. Zaplanowano również wykonanie  m.in. terenów zielonych i parkingu – podają goleszowscy włodarze.

Na rozbudowę szkoły Gmina pozyskała dofinasowanie w wysokości 7,65 mln zł z Polskiego ładu. Własny wkład Gminy będzie wynosił ponad 2,5 mln zł.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-21 09:25:25
Dowgird: Pozdrawiamy Krzysztofa G.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: