Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Radar trafił do mieszkanki Pogórza

W miniony piątek (30.09.2011) mieszkanka Skoczowa do siedziby Straży Miejskiej przyprowadziła psa. Ze słów kobiety wynikało, że szczeniak biegał między samochodami na ulicy Osiedlowej.

Pracownicy Straży Miejskiej w Skoczowie podjęli próbę znalezienia domu dla szczeniaka. W wyniku podjętych czynności piesek znalazł schronienie u mieszkanki sołectwa Pogórze, która na skutek okoliczności w jakich do niej zwierzę trafiło nadała mu imię ,,Radar".

 Interwencje Straży Miejskiej 30.09.2011 do 03.10.2011

-Ukarano mandatami karnymi 26 osób nie stosujących się do ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym.

-W sołectwie Harbutowice wylegitymowano i pouczono mężczyznę, który nie zachował zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu psa - art 77 KW.

-W parku im. Biszorskiego wylegitymowano i pouczono mężczyznę usiłującego spożywać alkohol w miejscu publicznym zabronionym - Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

-W centrum miasta wylegitymowano i pouczono 7 kierujących nie stosujących się do przepisów Prawa o Ruchu Drogowym dot. zatrzymania i postoju pojazdów.

-W sołectwie Bładnice prowadzone są działania polegające na kontroli posesji pod kątem sprawdzania częstotliwości wywozu odpadów komunalnych płynnych i stałych przez mieszkańców. W skontrolowanych 7 posesjach dwóch właścicieli posesji pouczono o przepisach wynikających z Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku w gminie Skoczów (Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach), natomiast w pozostałych 5 posesjach nie stwierdzono uchybień.

-Na ul. Mickiewicza wylegitymowano i pouczono kierującego rowerem bez wymaganego przepisami oświetlenia -art 88KW.

-Na terenie targowiska ,,Zawiśle” wylegitymowano i pouczono osobę, która usiłowała spożywać alkohol w miejscu publicznym zabronionym. Taką samą interwencję funkcjonariusze podjęli w parku przy ul. Ustrońskiej. Przebywający tam mężczyźni usiłowali spożywać wino bezpośrednio z butelki - podstawą interwencji była Ustawa o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: