Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przytul się 24 czerwca

Dzisiaj (24 czerwca) obchodzimy dzień szczególny - Polski Dzień Przytulania. Pod projektem ustawy w sprawie powołania tego święta podpisało się ponad 100 tys. osób. To z całą pewnością świadczyć może o tym, że lubimy się przytulać.

W czerwcu, już od kilku lat na świecie obchodzi się Dzień Przytulania. W wielu miastach w tym czasie urządza się imprezy i spotkania, które promują coraz bardziej tą inicjatywę. W tym roku Dzień Przytulania przebiega pod hasłem „Kogo chcesz przytulić?”.

- Idea święta jest bardzo prosta – podkreśla Dominika Śmiały z Cieszyna, która takie dni, jak dzisiejszy popiera w stu procentach – Przytulanie nic nie kosztuje, a jest najlepszym sposobem na okazanie drugiej osobie życzliwości. Szczególnie w takim życiu jak nasze, pełnym stresów, nerwów, złośliwości. Przytulanie jest na wagę złota, więc róbmy to jak najczęściej...

Jeden gest, a jakże bezcenny... Zwolennicy akcji twierdzą, że przytulanie poprawia samopoczucie, podnosi samoocenę i poczucie szczęścia.  Wszystko to zasługa endorfin - związków chemicznych wydzielanych przez nasz mózg, odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności i poprawę nastroju.

Naukowcy twierdzą, że większą przyjemność z przytulania czerpie przytulający niż przytulany, a więc przytulmy dzisiaj szefa, sprzedawczynię z warzywniaka, kierowcę autobusu, teściową, panią z okienka kasowego... bo jutro takie zachowanie może uznane być już za szaleństwo :)

A kogo Ty dzisiaj przytulisz?...

 

BsK

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: